R3 2200G çizim sırasında olan anlık görüntü kaybı

Akif9748

Kilopat
Makaleler
15
RAM
8 + 8 t-force 3200MHz 16CL
SSD veya HDD modeli
256 M2 SSD
Ekran kartı
Vega 8
Anakart
B450M-K II
İşlemci
R5 2200G
Eskiden (sadece PSU değişmedi tüm donanım değişti) rastgele ekran gidip geliyordu (oyunlarda değil özellikle Discord'da vs). Hala arada böyle oluyor.
Fark ettim ki ekran alıntısının çizim aracı, ve WhatsApp'nin çizim aracında çizim yaparken çok kasıyor ve görüntü kayboluyor.
(Fakat alıntı ve taslakta olan olayda mouse imleci kaybolmuyor. Sadece kararıyor ekran. Ve geri geliyor)
Mesela böyle ortamlarda kalem çizimlerinde oluyor. Dokunarak girdiye benzeyen şeylerde. Yoksa paintte olmuyor bu.

1689256204658.png

Sorun PSU'dandı eskiden ama bu çizim arayüzleri ile alakası benim aklımı karıştırdı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ben de R3 2200G kullanıyorum. Dediğiniz sorunu yaşıyordum hatta bazen video izlerken bile anlık kararıp gidip geliyordu. Sistemde ne var ne yok bütün hepsinin driverlarını güncelledim. Ekran kartı sürücüsünü kaldırdım geri yükledim. Adrenalin Edition kurdum diye hatırlıyorum. Şu an sorun yaşamıyorum.

Hocam geç oldu ama yazayım. Driver-Only kurulum ile çözdüm. Nadiren ekran gidip geliyor ama bir önemi yok nadir olduğu için. Gayet güzel oldu.

Geri
Yukarı