R3 2200G Her oyunda 30 dakika sonra atma sorunu

Altay_1000

Decapat
Merhaba yeni bir bilgisayar aldım Steam'den oyunlarımı yükledim ancak neredeyse 11 oyunda 30 dakika olmadan oyundan ansızın atıyor bir türlü çözemedim. Yardımcı olursanız sevinirim. Windows orijinal değil, tüm driverler kurulu herhangi O.C yapılmadı.

Sistem özellikleri:
İşlemci: AMD Ryzen 3 2200G
RAM: Gskill 2x4 8 GB 3200MHz
HDD: Seagate 1 TB 7200 RPM 64 MB
İşletim sistemi: Win10 Pro son sürüm.

Çözüm
BİOS'tan RAM Frekanslarını 2933'e çekmeyi deneyin bir de öyle deneyin. Bende de aynı sorun vardı D.O.C.P açıkken oyundan atıyodu RAM frekanslarını elimle ayarladım RAM'ime göre düzeldi.
Yok sadece oyundan atıyor ama şu anda size telden yazıyorum PC kişisel bilgisayarınız sorunla karşılaştı dedi ve kapandı şu an BIOS'dayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba yeni bir bilgisayar aldım Steam'den oyunlarımı yükledim ancak neredeyse 11 oyunda 30 dakika olmadan oyundan ansızın atıyor bir türlü çözemedim. Yardımcı olursanız sevinirim. Windows orijinal değil, tüm driverler kurulu herhangi O.C yapılmadı.

Sistem özellikleri:
İşlemci: AMD Ryzen 3 2200G
RAM: Gskill 2x4 8 GB 3200MHz
HDD: Seagate 1 TB 7200 RPM 64 MB
İşletim sistemi: Win10 Pro son sürüm.
BIOS sizin careniz değil, Steam üzerinden her oyunun kullanabileceğini maksimum çekirdek sayısına bakmanız gerekli, bende de öyle oluyordu CS:go nun izin verilen kullanılabilir çekirdek sayısını 8den 4e düşürünce ben de sistemim de rahata erdik. Şimdi sizde ekran kartı da yok bu sebeple işlemci çok yük altında kalıyor muhtemelen ☺️
Saygılarımla...

Sorun çözüldü yardımlarınız için teşekkür ederim xmp ile ramleri olması gerektiği gibi 3200mhz yapmıştım sonra onu oto ya çektim ve min 2133 mhz max 3100 mhz kullanımı var 1 saat boyunca dying light oynadım atmaıd şimdi sıra diğer oyunlarda eğer bu sorun devam ederse ki etmiyceğini var sayıyorum tekrar yolumuz buraya düşecek :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı