R3 2200G oyunlarda siyah ekran sorunu

Alihan Bingöl

Femtopat
Sistem özelliklerim;
-AMD Ryzen 3 2200G.
-MSI A320M Gaming Pro.
-Corsair 8 GB 3000MHz DDR4.
-Corsair vs450.
-Seagate 1TB 7200RPM.
Windows 10 yükleyip tüm Driver'ları kurdum. Sıra oyun oynamaya geldi. Oyuna giriş yapıp 1-2 dakika oynadıktan sonra görüntünün siyah ekrana dönüşüp sürekli gelip gitmesi ve sonunda bilgisayarın kilitlenmesi sorunu ile karşılaştım. Windows üzerindeyken bir sıkıntı oluşmuyor ancak oyun oynamaya gelince bu sorunla karşılaşıyorum. Memtest86 ile RAM'i test ettim sorun bulunmadı. AIDA64, OCCT gibi programlarla tüm parçaları stres testine soktum yine bir sorun olmadı. Isınma sorunu yok. Windows 10 2004 ve Windows 10 1903 kurdum sorunum yine devam etti. Ekran kartı için WHQL Driver kurdum devam etti eski Driver'ları kurdum devam etti. Yardımlarınızı bekliyorum.
dump

Hocam bence OEM olarak alın ya da Linux, Ubuntu gibi işletim sistemleri kullanın.
Veya Windows deneme sürümünü kullanıp öyle deneyin.
Windows deneme sürümünü kullanarak da denemiştim sorunum devam etmişti. Linux kurup deneyeceğim teşekkür ederim.
Hocam bence OEM olarak alın ya da Linux, Ubuntu gibi işletim sistemleri kullanın.
Veya Windows deneme sürümünü kullanıp öyle deneyin.
Ubuntu yükledim bir sorun yok hocam ama ben Windows kullanmak istiyorum. Ne yapmam lazım?

Son düzenleme:
Sistem özelliklerim;
-AMD Ryzen 3 2200G.
-MSI A320M Gaming Pro.
-Corsair 8 GB 3000MHz DDR4.
-Corsair vs450.
-Seagate 1TB 7200RPM.
Windows 10 yükleyip tüm Driver'ları kurdum. Sıra oyun oynamaya geldi. Oyuna giriş yapıp 1-2 dakika oynadıktan sonra görüntünün siyah ekrana dönüşüp sürekli gelip gitmesi ve sonunda bilgisayarın kilitlenmesi sorunu ile karşılaştım. Windows üzerindeyken bir sıkıntı oluşmuyor ancak oyun oynamaya gelince bu sorunla karşılaşıyorum. Memtest86 ile RAM'i test ettim sorun bulunmadı. AIDA64, OCCT gibi programlarla tüm parçaları stres testine soktum yine bir sorun olmadı. Isınma sorunu yok. Windows 10 2004 ve Windows 10 1903 kurdum sorunum yine devam etti. Ekran kartı için WHQL Driver kurdum devam etti eski Driver'ları kurdum devam etti. Yardımlarınızı bekliyorum.
dump
Hocam merhaba aynı sorun bende var şuan benim ryzen 3 2200 g siz çözebildinizmi yardımcı olursanız çok sevinirim

Geri
Yukarı