R3 2200G ve RX 570 oyunlarda kasma sorunu

Emirhan Erdin

Centipat
Geçen günlerde yeni gündem oyun olan CoD: Warzone'u indirdim, ara sıra droplar oldu rahatça oynadım. fakat ertesi gün diğer oyunlarda darboğaz yaşadığımı gördüm.
Normalde bilgisayarımda darboğaz olmuyordu. Mesela CoD: Warzone'u indirmeden önce diğer oyunlarda ekran kartı %98'e kadar çalışıyordu fakat şimdi ekran kartım %75 işemcimde % 95 yardımcı olabilir misiniz?

Donanımlarım:

AMD Ryzen 2200G.
Sapphire RX570.
Gigabyte B450M.
Adata SU650.

Warzone yeni çıktı ve işlemci gücü isteyen bir oyun, 2200G'te yeterli olacak bir işlemci olmayınca bu sonuçlar doğuyor. R5 1600AF'ye geçmenizi öneririm. R3 serisi, RX 570'i tam olarak besleyemiyor bile.

Geçen günlerde yeni gündem oyun olan CoD: Warzone'u indirdim, ara sıra droplar oldu rahatça oynadım. Fakat ertesi gün diğer oyunlarda darboğaz yaşadığımı gördüm.
Normalde bilgisayarımda darboğaz olmuyordu. Mesela CoD: Warzone'u indirmeden önce diğer oyunlarda ekran kartı %98'e kadar çalışıyordu fakat şimdi ekran kartım %75 işemcimde % 95 yardımcı olabilir misiniz?

Donanımlarım:

AMD Ryzen 2200G.
Sapphire RX570.
Gigabyte B450M.
Adata SU650.

İşlemciyi O.C'la sistem biraz daha rahatlayacaktır.

Pek bilgim yok kusura bakmayın ama FPS'de bir sıkıntı olmadığını gördüm droplarda yoktu darboğaz SSD'den de olabiliyor muydu?

SSD'den darboğaz olmaz ben sadece bir ihtimal manasında söylemiştim. Genel sorun işlemciden olmalı. O.C layıp bir deneyin sanırım işlemci 3.7 GHz'e kadar O.C lanabiliyordu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı