R3 2200G sistem toplama

Bütçe
1500tl

METANİC

Kilopat
Makaleler
3
Arkadaşlar merhaba. Şu sıralar elime biraz para geçti ve eski sistemimi yine eski ama bana yetecek parçalar almak istedim. Sonradan düşününce buna gerek olmadığına zaten bir kere alıp uzun zaman kullanacağım için yeni parça alma kararına vardım. Kasa PSU ve HDD dışındaki parçaları değiştirme kararı aldım.
Yeni alacağım parçalar:

Ryzen 3 2200G 900TL.
2×4 RAM 300TL.
ASUS Prime A320M-F 300TL.
Bu parçaları ikinci el olarak buldum. Sizce bu bütçeye nasıl? Varsa daha iyi önerilerinizi bekliyorum.

Mümkünse 2x4 yerine 1x8 alın zamanla bir 8 daha ekleyeceğiniz zaman kolaylık sağlar. Fiyata göre güzel sistem.

Onu düşündüm ama yakın zamanda RAM alacak bir param olmayacak. Ve karşılastırmalara baktığım zaman yarı yarıya fark gördüm o yüzden böyle bir tercih yaptım. Yine de teşekkürler.
Hocam size bir şey daha sormak istiyorum. R3 2200G yerine Athlon 3000G alıp (500TL) OC yapınca aralarında yaklaşık 10FPS fark kalıyor sizce 400TL fazla vermeye gerek var mı?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
@Mert Atakann.
@eyre

Son düzenleme:
Onu düşündüm ama yakın zamanda RAM alacak bir param olmayacak. Ve karşılastırmalara baktığım zaman yarı yarıya fark gördüm o yüzden böyle bir tercih yaptım. Yine de teşekkürler.
Hocam size bir şey daha sormak istiyorum. R3 2200G yerine Athlon 3000G alıp (500TL) OC yapınca aralarında yaklaşık 10FPS fark kalıyor sizce 400TL fazla vermeye gerek var mı?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
@Mert Atakann.
@eyre

OC yapmadan adamakıllı kullanın bence hem uzun ömürlü olur.

İlla B450 şart değil. Ryzen Master ile de yapabilirsiniz. Bazıları sağlıklı olmadığını söylüyordu ama ben şu ana kadar hiçbir sıkıntı görmedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı