R3 2200G sistemde 10 dakika oyun oynadıktan sonra oyundan atıyor

mertefeskywalker

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, ben yaklaşık 5 aydır aynı sorundan dolayı sıkıntı çekiyorum. Bir oyuna girdiğimde 5-10 dakika oynuyorum ondan sonra ya direkt oyundan atıyor ya da dıııt diye sesler gelip oyun kapanıyor, genellikle olan da mavi ekran vermesi. Olayı anlamadığım kısımlardan birisi eskiden Valorant'ta oluyordu 1 maç bile oynayamıyordum ama biraz zaman geçti girdiğimde olmamaya başladı. League of Legends'de de aynı şekilde. Fakat GTA 5 girmek istediğimde yine aynı çökme sorunu oluyordu bugün de Crysis 1 oynayamadım bu sorun yüzünden. Yani bilgisayarı zorlayan oyunda da oluyor zorlamayan oyunda da oluyor. Bilgisayarın ısınıp zorlandığı için olduğunu sanmıyorum.

Dump dosyam: minidump - Google Drive
AMD Radeon 2200G APU.
16 GB RAM 8x2 3600 MHz.
3600 MHz Gigabyte anakart.
1 TB hard disk.
256 GB SSD.

Biraz inceledim tam emin değilim ama bellekler ile alakalı bir sorun olabilir Memtest86 ile belleklerinizi test edin bir de 2 bellek birbirinin aynısı mı yoksa bundan dolayı da bir problem olabilir bellekleri testten sonra tek tek deneyebilirsiniz iyi bayramlar.

Hocam ramler bu şekilde, Bellekleri birazdan test edeceğim

Dosya Ekleri

• resim_2022-07-09_195635307.png
    resim_2022-07-09_195635307.png
    6,8 KB · Görüntüleme: 19
Dediğim gibi daha önceden başıma böyle bir olay geldi oyunun dosyalarını doğrulamanıza rağmen ve her oyunda atıyorsa ya bellek ya da HDD'den yapıyor.

Geri
Yukarı