R3 2200G sistemde 10 dakika oyun oynadıktan sonra oyundan atıyor

mertefeskywalker

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, ben yaklaşık 5 aydır aynı sorundan dolayı sıkıntı çekiyorum. Bir oyuna girdiğimde 5-10 dakika oynuyorum ondan sonra ya direkt oyundan atıyor ya da dıııt diye sesler gelip oyun kapanıyor, genellikle olan da mavi ekran vermesi. Olayı anlamadığım kısımlardan birisi eskiden Valorant'ta oluyordu 1 maç bile oynayamıyordum ama biraz zaman geçti girdiğimde olmamaya başladı. League of Legends'de de aynı şekilde. Fakat GTA 5 girmek istediğimde yine aynı çökme sorunu oluyordu bugün de Crysis 1 oynayamadım bu sorun yüzünden. Yani bilgisayarı zorlayan oyunda da oluyor zorlamayan oyunda da oluyor. Bilgisayarın ısınıp zorlandığı için olduğunu sanmıyorum.

Dump dosyam: minidump - Google Drive
AMD Radeon 2200G APU.
16 GB RAM 8x2 3600 MHz.
3600 MHz Gigabyte anakart.
1 TB hard disk.
256 GB SSD.

Biraz inceledim tam emin değilim ama bellekler ile alakalı bir sorun olabilir Memtest86 ile belleklerinizi test edin bir de 2 bellek birbirinin aynısı mı yoksa bundan dolayı da bir problem olabilir bellekleri testten sonra tek tek deneyebilirsiniz iyi bayramlar.

Hocam ramler bu şekilde, Bellekleri birazdan test edeceğim

Dosya Ekleri

• resim_2022-07-09_195635307.png
    6,8 KB · Görüntüleme: 20
Belleklerden kastım marka model olarak sormuştum farklı marka ve bellekler uyumsuzluk yaratabiliyor.

Dediğim gibi daha önceden başıma böyle bir olay geldi oyunun dosyalarını doğrulamanıza rağmen ve her oyunda atıyorsa ya bellek ya da HDD'den yapıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…