R3 2200G sistemde düşük FPS değerleri

İşletim sistemi
Windows 10
@Xantern Okuma yazman varsa bir zahmet multi channel memory architecture kavramını adam gibi bir araştır.

Alakası yok, Dual channel bellekle alakalı bir durum değil.

Bellek ile alakalı bir durum değilmiş :D

Dual Channel, birbirine tıpatıp benzeyen iki adet belleği, anakartımızın desteğiyle de çift kanal olarak kullanmaktır.

@Dynamics birbirine tıpatıp benzeyen iki adet bellek diyor. Sen çıkmış bellek ile alakası yok diyorsun?

Son düzenleyen: Moderatör:
720p en düşük ayarlarda 15 FPS veriyor Online'da önmüzdeki günlerde buradaki insanların sözlerine göre kararımı verdim 8x2 3000MHz alacağım.

Hocam RAM'lerinizi minimum 3200MHz almanızı öneriyorum oyunlardaki performans beklentinizin altında kalırsa pişman olmayın diye söylüyorum hem almışken iyisini alın diye.

Son düzenleme:
Hocam RAM'lerinizi minimum 3200MHz almanızı öneriyorum oyunlardaki performans beklentinizin altında kalırsa pişman olmayın diye söylüyorum hem almışken iyisini alın diye.

Hocam iyi söylüyorsunuz hatta çok güzel söylüyorsunuz lakin bütçe sınırlı bende yani bir 100 veya 200 TL daha verecek parayı bulmam imkansız şu anda, hem arkadaşta 3000MHz o BF1'de 900P'de 70 FPS alıyor ve sistemlerimiz aynı bendekinin aynısı Onda'da var beraber aynı gün topladık sadece RAM'ler farklıydı şimdş aynı olacak, onda bir sıkıntı görmüyorum şahsen.
Hocam iyi söylüyorsunuz hatta çok güzel söylüyorsunuz lakin bütçe sınırlı bende yani bir 100 veya 200 TL daha verecek parayı bulmam imkansız şu anda, hem arkadaşta 3000MHz o BF1'de 900P'de 70 FPS alıyor ve sistemlerimiz aynı bendekinin aynısı Onda'da var beraber aynı gün topladık sadece RAM'ler farklıydı şimdş aynı olacak, onda bir sıkıntı görmüyorum şahsen.

Ayrıyeten lütfen bana 3000MHz'de alsam pek fark olmayacağını ve yetebileceğini söylerseniz çok sevinirim, artık bir sorunu daha kaldıramayacak kafam çünkü sistemi 2 hafta önce aldığımdan beri ne disk sorunu ne SSD sorunu ne de başka bir sorundan kurtulamadım gittim disk aldım gittim SSD aldım gittim anakart düzeltirdim gittim onu aldım bunu aldım derken kafam ve bütün sevincim yerle yeksan oldu artık 1 sorunu daha kaldıracak gücüm kalmadı o kadar umut ve sevinçle sonunda istediğimi topladım derken ve 2 yıldır bunu beklerken hiç bunları düşünmemiştim, demem o ki artık sorun kaldıracak bünyem kalmadı.

@Ninj4hakan BIOS'ta "AI tweaker" sekmesinin altında "Precision Boost OverDrive" seçeneğinde olmalı.

AI tweaker sekmesindeyim şu anda lakin öyle bir seçenek göremiyorum, en başta 2 adet seçenek mevcut 1 Memory Frequency 2 performance bias.
@Ninj4hakan BIOS'ta "AI tweaker" sekmesinin altında "Precision Boost OverDrive" seçeneğinde olmalı.

Advanced kısmında "AMD cbs" adında bir bölme buldum içine girdiğimde karşımda ilk sırada Core Performance Boost adında bir seçenek çıktı ve Auto modunda çalışıyor, acaba bu olabilir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı