R3 2200G sistemde oyun oynarken ekran gidiyor

ItsZypec

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Vega 56 ekran kartım var. Oyun oynarken geçiş sahnelerinde ekran gidiyor. Önce karıncalanıp sonra siyah ekran oluyor, birkaç saniye sonra kendine geliyor (bazen gelmiyor). O sırada PC çalışıyor sadece ekran gidiyor. Sorun ne olabilir?

Bu arada sadece sahne geçişi değil, alta alınca da öyle oluyor. Örneğin Forza oynuyorum garajdan araba seçeceğim, tak gidiyor ekran kendine 5 10 saniyede geliyor.

biraz uzun yazdım kusura bakmayın en okunur şekilde yazmaya çalıştım.

denediklerim, yaptıklarım:

1. ilk başta R3 2200G, MSI B350M PRO-VD Plus, Corsair VS450 450W ile oynarken sorun yoktu, sonra R7 2700X, Gigabyte B450 Aorus Elite, Sharkoon 650W(fiyatı 350TL civarı olan PSU, modeli unuttum) geçtim.

2. yeni parçalarla kullanırken Vega 64 BIOS da kurdum, bu yüzden başlama ihtimali var. Farklı 1-2 BIOS denedim yine devam etti. Tekrar Vega 56 BIOS indirip denedim yine değişmedi.

3. MSI Afterburner ile birkaç ayarla oynadım voltaj, clock vs yine yemedi. Sıcaklık değerleri de normal (80 görmedi hiç, fanı test için manuel 3000RPM çalıştırdım 75'lerde gezindi), hani ısınıp bu hale gelse diyeceğim ama o da değil (yüzde yüz emin değilim belki sorun sıcaklıktadır, bilen varsa aydınlatırsa iyi olur)

4. VGA to HDMI kullanıyorum monitör eski. Çeviriciyi çıkarıp takınca kendine geliyor (bazen sabit siyah ekran kalıyor, bunu yapmam gerekiyor kendine gelmesi için). Bir şey ifade ediyor mu bu bilgi bilmiyorum, yazayım dedim.

5. olay yazılımsal mı donanımsal mı onu da anlayamadım. TV'de de deneyeceğim. Belki monitör, belki çevirici sorunlu. Belki de anakart sorunlu onu da bilmiyorum. Farklı anakart ile denemem zor fakat TV ile deneyeceğim. Deneyince eklerim.

(TV ile denerken direkt HDMI ile çevirici olmadan bağlantı kuracağım, düzgün çalışırsa monitör mü bozuk çevirici mi bozuk anlayamam muhtemelen)

Yeni konular

Geri
Yukarı