Çözüldü R3 2200G sistemde RAM OC sonrası siyah ekran

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

cangndzz1

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. AMD Ryzen Master üzerinden RAM OC yaptım bilgisayarı resetledikten sonra bir dahaki ekran gelmedi.
Sistem özellikleri A320M Gaming Ryzen 3 2200G.
8 GB Patriot 2400MHz.
BIOS pilini çıkartıp yaklaşık yarım saat bekledim RAM'i çıkartıp başka slota taktım. Cltrl üzerinden kısa devre yapmaya çalıştım hiçbiri fayda etmedi. Sorun nedir tam olarak? Yardımcı olabilecek var mı?

Çözüm
Işığı açmaya çalıştığında da yanmıyorsa sorun RAM'den. RAM'in slota oturma sesini duyduğunda tekrar başlatmayı deneyebilirsin.

Hocam BIOS pilini ve RAM'i çıkartmıştım yaklaşık 1 saat önce tekrardan kısa devre yaptırıp olduğu gibi geri taktım cihaz açıldı teşekkür ederim ilginize.
1- Mouse veya klavyende ışık var mı? Varsa yanıyor mu? Yoksa Caps lock ve Numlock tuşlarının açık veya kapalı olduğunu gösteren ışıkların çalışıp çalışmadığına bak. Çalışmıyorsa sorun büyük ihtimalle ramdendir; Birkaç kez çıkartıp takman gerekecek.

2- Bazı anakartlarda BIOS DisplayPort ile görüntü vermez, hdmi ile deneyebilirsin(otomatik olarak BIOS'a atıyor olabilir ve DisplayPort görüntü vermediği için BIOS'u görmüyor olabilirsin).

Bilinçsiz overclock mu hocam.
Biraz araştırma yaptım evet ama çokta bilgili değilim

1- Mouse veya klavyende ışık var mı? Varsa yanıyor mu? Yoksa Caps lock ve Numlock tuşlarının açık veya kapalı olduğunu gösteren ışıkların çalışıp çalışmadığına bak. Çalışmıyorsa sorun büyük ihtimalle ramdendir; Birkaç kez çıkartıp takman gerekecek.

2- Bazı anakartlarda BIOS DisplayPort ile görüntü vermez, hdmi ile deneyebilirsin(otomatik olarak BIOS'a atıyor olabilir ve DisplayPort görüntü vermediği için BIOS'u görmüyor olabilirsin).
Klavye ve mouseta hiçbirşekilde ışık yok hdmi kablom var ama çalışmıyor sanırım deniyicem bi

RAM bozulmuş olabilir.
Umarım ramdir

Işığı açmaya çalıştığında da yanmıyorsa sorun RAM'den. RAM'in slota oturma sesini duyduğunda tekrar başlatmayı deneyebilirsin.

Hocam BIOS pilini ve RAM'i çıkartmıştım yaklaşık 1 saat önce tekrardan kısa devre yaptırıp olduğu gibi geri taktım cihaz açıldı teşekkür ederim ilginize.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı