R3 2200G sistemde sürekli anlık donmalar meydana geliyor

enisd.16

Femtopat
Daha fazla  
RX570 4 GB, Ryzen 3 2200G, 8 GB 2400MHz RAM ozellıklerım bu hatta Unlost Eco bilgisayarım 2 yıl once almıstım, 2 yıldır sureklı bir sekılde anlık donmalar meydana gelıyor. Oyun fark etmeksızın bir anda 1-2 sanıyelık goruntu donuyor PC takılıyor. Sorunu ne bılemıyorum, PC ıslerınden cok anlamam fakat 2 tahmınım var. Ya darbogaz yapıyor PC ya RAM'ın MHz'ı dusuk gelıyor. Lutfen yardım edın artık cok sıkıldım gercekten kafayı yiyecegim, su sorunu cozmek ıstıyorum.

Donma belirli aralıklarla mı oluyor? Oyunda mı oluyor yoksa masaüstünde bile oluyor mu?

Görev yöneticisini açıp donma anını bekleyebilirsiniz. Donduğu sıra hangi işlem yüksek güç çekiyor öğrenmiş olursunuz muhtemelen.

Bir de 8GB RAM yetersiz gibi. Fakat ben de seninle aynı işlemciyi kullanıyorum hem 8GB tek kanal RAM ile hem de APU şekilde fakat sürekli donma yaşamıyorum. Ben bile yaşamıyorsam senin hiç yaşamaman gerek.

Donma belirli aralıklarla mı oluyor? Oyunda mı oluyor yoksa masaüstünde bile oluyor mu?

Görev yöneticisini açıp donma anını bekleyebilirsiniz. Donduğu sıra hangi işlem yüksek güç çekiyor öğrenmiş olursunuz muhtemelen.

Bir de 8GB RAM yetersiz gibi. Fakat ben de seninle aynı işlemciyi kullanıyorum hem 8GB tek kanal RAM ile hem de APU şekilde fakat sürekli donma yaşamıyorum. Ben bile yaşamıyorsam senin hiç yaşamaman gerek.
donma belırlı bı sıklıkta olmuyor masaüstünde de ara sıra oluyor
Tek kanal RAM AMD'lerde sıkıntı. Yanına bir tane daha 8 GB RAM alın sıkıntınız büyük ihtimalle çözülecektir.
pekı suankı ramle aynı mhz de mı olması gerek alacagım ramın

Geri
Yukarı