R3 2200G Sistemde Valorant FPS Dropları

İşletim sistemi
Windows 10

Dyrien

Kilopat
Daha fazla  
RAM
Team T-Force Vulcan TUF Gaming Alliance 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 DDR4 Gami
SSD veya HDD modeli
HDD 1 TB
Ekran kartı
GTX 1050 Ti
Anakart
MSI B350M PRO-VD PLUS
İşlemci
Ryzen 3 2200G
Merhaba. Sistemim şu şekildedir.
  • Ekran kartım: GTX 1050 Ti
  • İşlemcim: Ryzen 3 2200G
  • RAM: 16 GB RAM 3200
  • Anakartım: MSI B350M Pro-VD Plus
Sistemim bu şekilde ve oyun içinde bazen yeteneklerin çok olduğu sahnede çok FPS düşmesi yaşıyorum. Düşmanla bile yüz yüze geldiğimde FPS düşmesi yaşıyorum. Şu anda sıfır bir PC alacak durumum olmadığından ötürü işlemcimi yükseltmeyi düşünüyorum. Sistem parçalarının uyumundan pek anlamam ama Valorant en fazla işlemciden güç alan bir oyun olduğunu okudum her yerde. İşlemci olarak Ryzen 5 500 almayı düşünüyorum. Bu FPS droplarına bir çözüm olur mu? 144 FPS üzeri oyunu oynatır mı?
Yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci değiştirmeniz FPS arttırır tabi ki. SSD yok galiba sistemde SSD eklemesi de iyi olur o sistem için.
Peki ne kadar fark eder yükseltmeye değer mi ? SSD de almayı düşünüyorum evet :)
Hocam bir gariplik var bende imzadaki sistem var ve çok akıcı.
Valla adama aim alamıyorum FPS drop girdiği için ve cidden sinir bozucu oluyor.

Merhaba. Sistemim şu şekildedir.
  • Ekran kartım: GTX 1050 Ti.
  • İşlemcim: Ryzen 3 2200G.
  • RAM: 16 GB RAM 3200.
  • Anakartım: MSI B350M Pro-VD Plus.
Sistemim bu şekilde ve oyun içinde bazen yeteneklerin çok olduğu sahnede çok FPS düşmesi yaşıyorum. Düşmanla bile yüz yüze geldiğimde FPS düşmesi yaşıyorum. Şu anda sıfır bir PC alacak durumum olmadığından ötürü işlemcimi yükseltmeyi düşünüyorum. Sistem parçalarının uyumundan pek anlamam ama Valorant en fazla işlemciden güç alan bir oyun olduğunu okudum her yerde. İşlemci olarak Ryzen 5 500 almayı düşünüyorum. Bu FPS droplarına bir çözüm olur mu? 144 FPS üzeri oyunu oynatır mı?
Yorumlarınızı bekliyorum.

Aynı sorunu bende yaşıyordum bir ara çok kötüydü. SSD'ye format attım ve ekran kaydı alabilen uygulamaları kapattım. Özellikle Xbox konsol yardımcısında bulunan(Windows + g tuşundan erişilen son 3-5 dakikayı kayıt alan ayar) bir nebze rahatladı fakat son zamanlarda bende tekrar aynı sorunları yaşamaya başladım. Tabii sizin kadar değil. Ara ara droplar sıklaştı sadece. Oyun bende SSD'ye kurulu ve fark ettiriyor. SSD takviyesi yapmanızı bende öneririm. Ayrıca bende yaklaşık 2 hafta önce Amazon indirimlerinden bir Ryzen 5 5500 sipariş ettim. Elime ulaşınca unutmazsam size nasıl değişikler olduğundan bahsederim. Ama biraz kolay unutabiliyorum.

Ayrıca bende sizinle neredeyse aynı sistem özelliklerine sahibim.

Aynı sorunu bende yaşıyordum bir ara çok kötüydü. SSD'ye format attım ve ekran kaydı alabilen uygulamaları kapattım. Özellikle Xbox konsol yardımcısında bulunan(Windows + g tuşundan erişilen son 3-5 dakikayı kayıt alan ayar) bir nebze rahatladı fakat son zamanlarda bende tekrar aynı sorunları yaşamaya başladım. Tabii sizin kadar değil. Ara ara droplar sıklaştı sadece. Oyun bende SSD'ye kurulu ve fark ettiriyor. SSD takviyesi yapmanızı bende öneririm. Ayrıca bende yaklaşık 2 hafta önce Amazon indirimlerinden bir Ryzen 5 5500 sipariş ettim. Elime ulaşınca unutmazsam size nasıl değişikler olduğundan bahsederim. Ama biraz kolay unutabiliyorum.

Ayrıca bende sizinle neredeyse aynı sistem özelliklerine sahibim.
Ekran kartlarımız aynı heralde. Ben çok merak ediyorum işlemci gelince FPS değerlerini yazarsanız çok sevinirim. Güle güle kullanın işlemciyi 👍

Yeni konular

Geri
Yukarı