R3 2200G sistemde Valorant'ta FPS düşmesi

Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba. Bugün Valorant HWID banım açıldı ve ben de oyuna girdim. Haksız yere ban yediğimi kanıtladığım için perma banım açıldı ancak sorun şu ki, oyunda FPS'im 90-100-110-120 civarlarında seyrederken bir anda 10'lara düşüyor, yani drop yiyorum. FPS'i sabitliyorum, yine aynı. Nasıl çözerim? FPS'ler Low'da da High'da da aynı. Sıcaklık değerlerini kontrol ettim. CPU maksimum 56 derece, GPU maksimum 57 derece. Çözünürlük 768p. Sistem; R3 2200G 1x8 RAM A320MH anakart 650W 80+ PSU 240+240 GB SSD 240GB HDD.

Bu oyun 1300X/2200G ve tek kanal bellek ile böyle çalışıyor, daha önce en az 20 tane konu gördüm aynı bu model işlemciler ve tek kanal bellek kullananlar açıyor hep. Altına yazılan şeyler hep aynı:

''Oyun optimizasyonu çöp''

''Patch geliyor düzelir''

Bunlar çözüm değil, bunlar safsafadır. Ben bu oyunu 1300X ve 8 GB bellek ile denedim, benzer şekilde ani takılmalar düşüşler yaşıyordum. 8 GB bellek yetersiz kalıyor bu oyun için. Adına optimizasyon sorunu deyin, ne derseniz deyin yani durum bu.

Çift kanal belleğe geçin geçebiliyorsanız, iyileşme olacaktır, hem işlemci hem APU performansına faydası olur.

Başka oyunda drop oluyor mu? Valorant kullanmıyorum.

GTA Online, ETS 2, Portal 2, BeamNG Drive ve Rocket League de olmuyor.

Çift kanal belleğe geçin geçebiliyorsanız, iyileşme olacaktır.

1 ay içinde geçeceğim inşallah.

Drop yemeniz normal hocam. Çünkü 8 GB RAM'den kullanılabilir 6 GB kalıyor.

Önceden böyle bir sorunumu yoktu gayet akıyordu oyun 1.5 2 ay önce.
Arkada Kaspersky de açık ondan olabilir mi? Daha önceden Kaspersky kullanmıyrodum.

GTA Online, ETS 2, Portal 2, BeamNG Drive ve Rocket League de olmuyor.

1 ay içinde geçeceğim inşallah.

Hocam şöyle belirteyim, GTA Online gibi biraz daha işlemciye yüklenen oyunlarda darboğaz sebebiyle FPS'iniz düşebilir, ayarları yükseltmek konusunda bir sıkıntı yaşamazsınız sadece aldığınız FPS rakamı düşük kalabilir. Portal 2, Rocket League bunlar hafif oyunlar, büyük bir sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı