R3 2200G sisteme ekran kartı ve PSU önerisi

evet bunu araştırmıştım sisteme zararı olmadığı için, içim rahatladı söylediğiniz gibi yapabilirim aslında alabileceğim en iyi ekran kartını alıp sonrada işlemciyi değiştirebilirim ancak hangi işlemciler daha uygun olur onu öğrenmem lazım

bu işlemciye yakın daha uygun fiyatlı bir işlemci var mı? eğer varsa ekran kartı ile birlikte o işlemciyi de alabilirim işlemci için ayırabileceğim şu anki fiyat 1500₺ taş çatlasa 1800₺'ye kadar çıkabilirim
İşlemci olarak Ryzen 5 5500 alın. Ekran kartı olarakta RX 6600.

Ryzen 5 5500 işlemci bana uygun evet ancak birde psu problemim var 400W psu bu sisteme yeterli olur mu
Ucu ucuna yeterli olur ama kaliteli bir 550w PSU alsanız çok iyi olur.

Anlaşıldı yine peşin para ile kurtaramayacağım gibi :) Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim ryzen 5 5500 işlemci rx 6600 ekran kartı birde 550w veya daha yüksek bir psu alacağım ve bunların toplamı 6000₺'li kesinlikle aşacak. Şu şekilde yapmayı düşünüyorum sizin de yorumunu istiyorum; Ekran kartını ve psu'yu alacağım artık darboğazlı bir şekilde 1 ay kadar kullanırım sonra para denkleştirip birde ryzen 5 5500 veya 5600 alacağım bu uygun olur mu sizde.

Anlaşıldı yine peşin para ile kurtaramayacağım gibi :) Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim ryzen 5 5500 işlemci rx 6600 ekran kartı birde 550w veya daha yüksek bir psu alacağım ve bunların toplamı 6000₺'li kesinlikle aşacak. Şu şekilde yapmayı düşünüyorum sizin de yorumunu istiyorum; Ekran kartını ve psu'yu alacağım artık darboğazlı bir şekilde 1 ay kadar kullanırım sonra para denkleştirip birde ryzen 5 5500 veya 5600 alacağım bu uygun olur mu sizde.
En mantıklısı bu şekilde olur. Hayırlı olsun şimdiden.

En mantıklısı bu şekilde olur. Hayırlı olsun şimdiden.
Teşekkür ederim yardımlarınız için peki son bir soru daha sorup konuyu kapatabiliriz. Ekran kartını rx 6600 alacağım ancak bu 5500₺ civarına gelecek ve bütceden bana kalan 500₺ olacak bunu şu şekilde yapsam kurtarırmı; ekran kartını rx 6600 alıp diğer alacaklarımı sonraki aya taşısam yani şu anki 400w psu ile rx 6600 ekran kartını 1 ay idare edebilir miyim?

Böyle yapabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı