R3 2200G sisteme format atılmıyor

K Dot

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, öncelikle sistem özelliklerim şöyle:
Gigabyte A320M S2H anakart.
Ryzen R3 2200G.
8 GB Kingston 2666MHz RAM.
RX570 4 GB.
500GB WD HDD.

Konuya geçmeden önce şunu belirtmek isterim; son 3-4 aydır bilgisayarım, rastgele bir şekilde mavi ekran vermeye başladı. Genellikle oyun oynarken oluyor bu durum ama bilgisayarın zorlanmasıyla alakalı olduğunu düşünmüyorum. Bugün de FL Studio'da tam 3 kere mavi ekran yedikten sonra “Kingdom Come” oyununu açayım dedim. Sürekli drop giriyordu, (daha önceden böyle bir durum olmamıştı) ben de sıkılıp çıktım. Ardından bilgisayar siyah ekranda kaldı. Tepki vermeyince ben de güç tuşuna basılı tutup kapattım. Tekrar açmaya çalıştığımda ise bilgisayar mavi ekran vermeye başladı. “her neyse format atayım” dedim ama format işlemi çok yavaş sürdü. Ardından da “0xc0000005” hatasını verdi. Bir daha denedim yine aynı hatayı verdi. Bir kez daha deneyince bu kez “0x80780000” hatasını verdi. Özetle şu an format atamıyorum. Herhangi bir öneriniz var mı? Bu arada iki hafta önce de aşırı rastgele bir biçimde, sabah uyandığımda Windows'u açamadım ve format atmak zorunda kaldım. Bunu da belirteyim.

Ryzen R3 2200G.
RX570 4 GB.
500GB WD HDD.

Konuya geçmeden önce şunu belirtmek isterim; son 3-4 aydır bilgisayarım, rastgele bir şekilde mavi ekran vermeye başladı. Genellikle oyun oynarken oluyor bu durum ama bilgisayarın zorlanmasıyla alakalı olduğunu düşünmüyorum. Bugün de FL Studio'da tam 3 kere mavi ekran yedikten sonra “kingdom come” oyununu açayım dedim. Sürekli drop giriyordu, (daha önceden böyle bir durum olmamıştı) ben de sıkılıp çıktım. Ardından bilgisayar siyah ekranda kaldı. Tepki vermeyince ben de güç tuşuna basılı tutup kapattım. Tekrar açmaya çalıştığımda ise bilgisayar mavi ekran vermeye başladı. “her neyse format atayım” dedim ama format işlemi çok yavaş sürdü. Ardından da “0xc0000005” hatasını verdi. Bir daha denedim yine aynı hatayı verdi. Bir kez daha deneyince bu kez “0x80780000” hatasını verdi. Özetle şu an format atamıyorum. Herhangi bir öneriniz var mı? Bu arada iki hafta önce de aşırı rastgele bir biçimde, sabah uyandığımda Windows'u açamadım ve format atmak zorunda kaldım. Bunu da belirteyim.

Hocam HDD olması sıkıntı SSD olsaydı çok iyi olurdu. HDD ömrü bitmiş olabilir.

Ryzen R3 2200G.
RX570 4 GB.
500GB WD HDD.

Konuya geçmeden önce şunu belirtmek isterim; son 3-4 aydır bilgisayarım, rastgele bir şekilde mavi ekran vermeye başladı. Genellikle oyun oynarken oluyor bu durum ama bilgisayarın zorlanmasıyla alakalı olduğunu düşünmüyorum. Bugün de FL Studio'da tam 3 kere mavi ekran yedikten sonra “kingdom come” oyununu açayım dedim. Sürekli drop giriyordu, (daha önceden böyle bir durum olmamıştı) ben de sıkılıp çıktım. Ardından bilgisayar siyah ekranda kaldı. Tepki vermeyince ben de güç tuşuna basılı tutup kapattım. Tekrar açmaya çalıştığımda ise bilgisayar mavi ekran vermeye başladı. “her neyse format atayım” dedim ama format işlemi çok yavaş sürdü. Ardından da “0xc0000005” hatasını verdi. Bir daha denedim yine aynı hatayı verdi. Bir kez daha deneyince bu kez “0x80780000” hatasını verdi. Özetle şu an format atamıyorum. Herhangi bir öneriniz var mı? Bu arada iki hafta önce de aşırı rastgele bir biçimde, sabah uyandığımda Windows'u açamadım ve format atmak zorunda kaldım. Bunu da belirteyim.

Hocam Hard Disk Sentinel sağlık durumunu atar mısın?

Son düzenleme:
Hocam HDD olması sıkıntı SSD olsaydı çok iyi olurdu. HDD ömrü bitmiş olabilir.

Hocam Hard Disk Sentinel sağlık durumunu atar mısın?
Bilgisayara bir şekilde format atmayı becerdim ama hala güven vermiyor. Geçen gün bilgisayarı açtım ve harddiskte işletim sistemi yokmuş gibi ekranda reboot yazıları çıktı. Anakarttan sata portunu değiştirdim ve düzeldi. Hdd ile günümüzde işletim sistemi çalıştırılmıyor. Bunu iyice anlamış oldum.

Yeni konular

Geri
Yukarı