R3 2200G sisteme görüntü gelmiyor

TheMasterDog

Hectopat
Anakart: MSI A320M a Pro.
İşlemci: Ryzen 3 2200G.
RAM: XPG D30 3000MHz.
PSU: Aerocool 500W VX Plus.

Sistemde anakart ve işlemci harici her şey sıfır. Sistemi topladım işlemci fanım henüz elimde değil. Bu şekilde açmaya çalıştığımda görüntü gelmiyor. Işıklar falan yanıyor. İşlemci hiç ısınmıyor. İşlemcinin pinleri sağlam. Anakarttan şüpheleniyorum. Sizce problem nedir?

Sistemde anakart ve işlemci harici her şey sıfır. Sistemi topladım işlemci fanım henüz elimde değil. Bu şekilde açmaya çalıştığımda görüntü gelmiyor. Işıklar falan yanıyor. İşlemci hiç ısınmıyor. İşlemcinin pinleri sağlam. Anakarttan şüpheleniyorum. Sizce problem nedir?

PC çalışıyor yoksa ekran mı gelmiyor, yoksa başka bir şey mi?

Yani birden çok fazla nedeni olabilir, stok soğutucusuz sistemi açıyorsunuz üstüne ısınmaması dikkatimi çekti biraz daha detaylandırırsanız.

Biraz düşününce mantıklı çünkü görüntü yok ısınmıyor o zaman tanımıyor ve güç vermiyor kart ta 2 RAM var ise birini çıkarır mısınız?

Tek RAM var. Diğer slota taktım fakat sonuç değişmedi. Anakarttaki RAM klipsleri kilitliykende çok hafif sallanıyor gibi. Onla bir alakası olabilir mi?
Eğer sorun bios ta ise yarın bilgisayarcıda güncelleticem. Elimde eski nesil işlemci yok.

Tek RAM var. Diğer slota taktım fakat sonuç değişmedi. Anakarttaki RAM klipsleri kilitliykende çok hafif sallanıyor gibi. Onla bir alakası olabilir mi?
Eğer sorun BIOS'ta ise yarın bilgisayarcıda güncelleticem. Elimde eski nesil işlemci yok.

Aslında bir sorun teşkil etmez oturuyorsa sorun yok tabii bir arıza varsa kasadan beep sesine benzer bir ses çıkar ve bir anlamı olur var mı öyle bir şey?

Yeni konular

Geri
Yukarı