R3 2200GE sistemde Minecraft gereksiz kasıyor

Muhammet1967

Kilopat
Daha fazla  
RAM
8 GB
Ekran kartı
RX 570
Anakart
ASUS PRIME A320M-E
İşlemci
R3 2200GE
Bilgisayar özelliklerim fena değil ama Minecraft gereksiz çok kasıyor.

Optife kullanıyorum çoğu şeyi düşüyorum uzaklık 6 da simülasyon uzaklığı 5 ve aldığım FPS 30 ila 75 arası zaten 75'i geçmiyor V-Sync'yi kapasam bile ve sık sık oyun 0 FPS'e düşüyor

Modlu oynuyorum modla alakalı değil çünkü modsuzda da aynı şekilde kasıyor sebebi nedir?

Minecraft'ta 6 GB RAM veriyorum.

Oyun sürümü 1.18.1

Chunkları 8E al eğer 1.8.9 PvP'yle ilgileniyorsan vboları aç 1.18 de vbolar yok animasyonlardan birkaçı gereksiz kaptmanı öneririm. Bende de chunkları 5E alınca kasıyor nedense 8'de 230 FPS'ken 5'de 50-60 FPS alıyorum.

Tüm grafikler en düşükte ve bazılarını kapatırken oyun crash verdi.

6 GB RAM verdiğine eminsin değil mi?

Java 32 Bit olabilir onu silip 64 Bit olarak yüklemeni öneririm.

Peki o zaman 4 GB RAM vermeyi dene Minecraft en az 4 GB istiyor zaten. 4 az gelirse 5 GB ver.

6 GB RAM verdiğine eminsin değil mi?

Java 32 Bit olabilir onu silip 64 Bit olarak yüklemeni öneririm.

Peki o zaman 4 GB RAM vermeyi dene Minecraft en az 4 GB istiyor zaten. 4 az gelirse 5 GB ver.

6 veriyordum 4'e çektim yine bir şey değişmedi OptiFine kapatıp denedim daha kötü oldu artık silip tekrar yükleyeceğim.

Aynı sorunla bende karşılaştım öncelikle eğer Windows 10 kullanıyorsan Java'yı sılıp tekrar yüklemen lazım, bütün programları kapat ve Windows +r tuşundan temp ve %temp% yi temizle + olarak prefetch ı de temizlemeni öneririm.

Aynı sorunla bende karşılaştım öncelikle eğer Windows 10 kullanıyorsan Java'yı sılıp tekrar yüklemen lazım, bütün programları kapat ve Windows +r tuşundan temp ve %temp% yi temizle + olarak prefetch ı de temizlemeni öneririm.

Java'yı silip yükledim ama bir şey değişmedi bir de o dasyalardakini sileyim.
Bir de bu vsyn C'yi nasıl kapatıcaz off olmasına rağmen 75'i geçmiyor.

Geri
Yukarı