R3 3100 boşta 65 derece

s1mo

Centipat
Önceden gayet serin çalışan Ryzen 3 3100 işlemcim şimdilerde boşta 60-65 derecelerde geziyor. Stres testi yaptım, 5 dakikada 95 dereceye kadar çıktı. Neden birdenbire böyle olmuş olabilir? Termal macunu 8-9 ay önce Arctic MX4 ile değiştirmiştim. Sorunun nerede olduğunu nasıl anlayabilirim?

@Conscious havalar ısınsa bile boşta 65 derece normal değil @s1mo bence termal macunu kesinlikle değiştir hocam MX4'ün piyasada sahtelerinin olduğunu duymuştum bu konuyuda bir araştır istersen hiçbiri işe yaramazsa da garanti varsa bir gönder normal değil bu çünkü.

Havalar ısındı, normalde yılda 1 değiştirilmeli termal macun. 9 ay olmuş, MX-4 ile tekrar bir değiştirip öyle deneyin.
@Conscious havalar ısınsa bile boşta 65 derece normal değil @s1mo bence termal macunu kesinlikle değiştir hocam MX4'ün piyasada sahtelerinin olduğunu duymuştum bu konuyuda bir araştır istersen hiçbiri işe yaramazsa da garanti varsa bir gönder normal değil bu çünkü.
Çok tozlanmış, temizledim ve macunu da değiştirdim. Şu an boşta 45-47 derece, stres testinde de maksimum 72 derece oldu. Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı