R3 3100 GTX 1660S düşük oyun performansı

İşletim sistemi
Windows 10
Evet aynı. BIOS ayarlarını sıfırlamayı da unutmayın. Formattan sonra oyunu test etmeden önce Ryzen Master indirmeyin. Yaptığınız ayarlar sonucu da olabilir bu sorun.

Tamamdır çok teşekkür ederim :). Birkaç gün içinde formatlıyacağım bilgisayarımı ama yine de farklı bir görüşü olan format dışında yardım edebilirse sevinirim çünkü 4 ay civarı oluyor PC'yi alalı ve hep böyleydi.

Internetten baktığım testlerle aldığım FPS'in alakası yok. Valorant'ta (en düşük ayarlarda) 60 civarı bir FPS alıyorum. Apex Legends'ta (en düşük ayarlar ve 1440x1080 çözünürlükte. Yüksek çözünürlükte daha da çok düşüyor) 70 civarı. LoL'de (gölgeler kapalı, orta ayarlarda her şey) başta 180 falan olarak başlıyor ama sonra 80 90'lara kadar iniyor.

Açıkçası anlamış değilim niye böyle bir performans düşüklüğü yaşadığımın.

Işlemci de ekran kartı da belli bir miktar OC'li.

Bunlar da SS'ler.

Eki Görüntüle 1248404

Eki Görüntüle 1248405

Eki Görüntüle 1248406
İşlemci ayarlarınızda sıkıntı var, değiştirmeye çalışın bahsettiğiniz oyunlar ekran kartı ile çalışmaz. Apex belki azda olsa çalışabilir fakat valorant kesinlikle çalışmaz. 60-70FPS az o ekran kartı için. Ekran kartı OC'lerinizi kapatın birde hocam , gereksiz yere açıyorsunuz oyuna etki etmez.

İşlemci ayarlarınızda sıkıntı var, değiştirmeye çalışın bahsettiğiniz oyunlar ekran kartı ile çalışmaz. Apex belki az da olsa çalışabilir fakat Valorant kesinlikle çalışmaz. 60-70FPS az o ekran kartı için. Ekran kartı OC'lerinizi kapatın bir de hocam, gereksiz yere açıyorsunuz oyuna etki etmez.

Deneyeceğim
Format attım hala aynı değerleri alıyorum sinir bozucu olmaya başladı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı