R3 3100 GTX 1650S Valorant düşük FPS

ahbeab

Centipat
R3 3100, GTX 1650S ve 8 GB RAM var. Valorant'ta ölüm maçına girdiğimde çatışmada FPS'ler 120-110 hatta bazen 90'a kadar düşebiliyor. Normalde 150-160 arası, rekabetçide raunt başı FPS'ler 150-200 arası iken çatışmada 120-130'lara kadar düşüyor. RAM'i çift kanal yaparsam FPS ne kadar yükselir? En az kaç FPS alırım? En yüksek kaç mesela? CS'de cfg dosyalarıydı falan 250-300 alıyordum.

Düşüşler ve varsa takılmalar genel olarak azalacaktır çift kanal RAM ile. Ryzen işlemciler tek kanaldan doğru düzgün beslenemiyor bu da %1 low ve %0.1 low değerlerine yansıyor.

Düşüşler ve varsa takılmalar genel olarak azalacaktır çift kanal RAM ile. Ryzen işlemciler tek kanaldan doğru düzgün beslenemiyor bu da %1 Low ve %0.1 Low değerlerine yansıyor.

Anladım peki ben hiç BIOS güncellemedim anakartım bilindik marka değil Colorful A320M-K Pro BIOS'u güncellesem FPS artışı olur mu ne kadar olur boşu boşuna uğraşmak istemiyorum.

Anladım peki ben hiç BIOS güncellemedim anakartım bilindik marka değil Colorful A320M-K Pro BIOS'u güncellesem FPS artışı olur mu ne kadar olur boşu boşuna uğraşmak istemiyorum.

FPS artar artmaz o belli olmaz ancak BIOS güncellemesi sistemin güncel ve stabil çalışması için iyidir.

Geri
Yukarı