R3 3100 sistem 16 GB RAM'e yükseltilmeli mi?

Rami yükseltmeli miyim?

• Evet

Oy: 5 100,0%
  • Hayır

Oy: 0 0,0%

• Oy verenlerin toplamı
    5

Mr Ali

Centipat
Daha fazla  
Sistem özelliklerim:
AMD Ryzen 3 3100, ASUS ROG STRIX RX 570 8 GB, ASUS Prime A320M-F , XPG 8 GB Gammix D30 3000MHz CL16 RAM.
Genel olarak oyunlarda ful ayarlarda oynatmıyor artık sistemim RAM de zar zor idare etmeye başladı. Windows 11 daha fazla kullanıyor sanırım. Sizce RAM'i 16 yapmalı mıyım, gerek var mı? Yoksa bu sistem için fazla bir getirisi olmaz da boşuna para harcamış mı olurum?
Eğer yükseltmem gerekirse ne yapmalıyım?
Piyasada bu ramin 3000 Mhz olanından yok.
3200 Mhz olanından var. 700 TL civarında fiyatı.

Hmm anlıyorum teşekkürler. 3200 MHz olanı bir uyumsuzluk oluşturmayacak ise alıyorum?

Problem olmaz 3000MHz çalışır RAM'ler sadece. Sistemin çok eski değil. Yükseltmeye müsait. Bence o yüzden 16 GB RAM'i al her türlü. İleride ekran kartını yükseltirsin çok iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Problem olmaz 3000MHz çalışır RAM'ler sadece. Sistemin çok eski değil. Yükseltmeye müsait. Bence o yüzden 16 GB RAM'i al her türlü. İleride ekran kartını yükseltirsin çok iyi olur.

Sistemim 3 yıllık. Şimdilik işimi görüyor diyip erteleye erteleye 300 TL olan RAM 700 TL oldu. Şu anlıkta memnunum bir tek anakart pek ileriye dönük değil o kadar. Neyse yardımlarınız için teşekkürler.

Şu konuda çok kararsız kaldım: internette her yerde, alınan 2. RAM'in MHz değeri aynı olmazsa stabil çalışmayacağı söyleniyor. Böyle bir durum yaşar mıyım? Boşuna mı almış olurum?

Yardımcı olabilecek yok mu?

Son düzenleme:
Sistemim 3 yıllık. Şimdilik işimi görüyor diyip erteleye erteleye 300 TL olan RAM 700 TL oldu. Şu anlıkta memnunum bir tek anakart pek ileriye dönük değil o kadar. Neyse yardımlarınız için teşekkürler.

Şu konuda çok kararsız kaldım: internette her yerde, alınan 2. RAM'in MHz değeri aynı olmazsa stabil çalışmayacağı söyleniyor. Böyle bir durum yaşar mıyım? Boşuna mı almış olurum?

Yardımcı olabilecek yok mu?
Sorun olmaz.

Geri
Yukarı