R3 3100 - GTX 750 Ti sistemde hangi parça yükseltilmeli?

mete_

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, geçen yaz fiyatlar çok uçmadan sistem almış idim ileride parçaları yükseltirim diye. Elime biraz para geçti şimdi ufak ufak yükseltme vakti. Çoğunlukla oyun oynuyorum onun haricinde günlük kullanım vs. en çok Valorant oynuyorum. İşlemci daha mühim gibi geldi ama yine de sormak istedim. İşlemci için de Max ne alınabilir? Sistem özellikleri:
ASRock A320M.
Ryzen 3 3100.
GTX 750 Ti.
8 GB 3200 MHz RAM.

Bütçe 4500 TL.

Aynı RAM'den bir 8'lik hatta mümkünse 16'lık daha eklersen mükemmel bir performans artışı olur ekran kartı orta düzey idare eder ama satıp üstüne biraz eklersen GTX 1660 veya biraz daha ekleyebilirsen rtf 3060 alabilirsin, işlemci gayet güçlü bir süre daha idare eder dediklerimi alabilirsen.

Ekran kartı:

RAM:

RAM eğer sende olan RAM'in aynısı ise kötü bir seçim yapmışsın aynı fiyata daha iyileride var ama sende olan ramdense aynısını almalısın yapacak bir şey yok, ekran kartına gelirsek üzerine sendeki ekran kartını 1500-2000 TL'ye satarsan GTX 1660 Super gibi daha iyi bir ekran kartı alabilirsin. Aynı zamanda İncehesap'tan değil Akakçe sitesinden bakarsan daha ucuz fiyatlara ulaşabilirsin.

RAM eğer sende olan RAM'in aynısı ise kötü bir seçim yapmışsın aynı fiyata daha iyileride var ama sende olan ramdense aynısını almalısın yapacak bir şey yok, ekran kartına gelirsek üzerine sendeki ekran kartını 1500-2000 TL'ye satarsan GTX 1660 Super gibi daha iyi bir ekran kartı alabilirsin. Aynı zamanda İncehesap'tan değil Akakçe sitesinden bakarsan daha ucuz fiyatlara ulaşabilirsin.

Bilgisayarı ben almıyorum. Öneri yapıyorum. Bu bütçe ile yapılabilecek en iyi öneri bu. Daha iyi olacağını düşündüğüm bir ürün varsa yaz.

Bilgisayarı ben almıyorum. Öneri yapıyorum. Bu bütçe ile yapılabilecek en iyi öneri bu. Daha iyi olacağını düşündüğüm bir ürün varsa yaz.

Karıştırdım pardon hocam senin o mesajını konu sahibi sandım :D

Bu bütçeye bunu alırsa GTX 750 Ti açıkta kalır dolaysıyla ilk önce ekran kartını satıp GTX 1660 Super alabilir rahat bir şekilde RAM olarak da Adata Corsair G.Skill gibi markalar kullanabilir.

Karıştırdım pardon hocam senin o mesajını konu sahibi sandım :D

Bu bütçeye bunu alırsa GTX 750 Ti açıkta kalır dolaysıyla ilk önce ekran kartını satıp GTX 1660 Super alabilir rahat bir şekilde RAM olarak da Adata Corsair G.Skill gibi markalar kullanabilir.

RAM konusunda markaya çok dandik olmadığı sürece takılmamalısın. Önemli olan kaliteli çip olup olmadığı. Ayrıca bu bütçeye elindekiler dahil mi değil mi yazmadı.

Geri
Yukarı