R3 3100 ve GTX 1660 sisteme monitör önerisi

75 Hz sakın alma. 1 hafta kullandım dayanamadım. Tüm oyunlarda Ultra da 100+ fps alıyorken 75FPS'de oynamak koyuyor. 75Hz monitör bu sistem için bir nevi darboğaz. Bütçenizi yükseltip 144hz bir monitör almanızı şiddetle tavsiye ederim.
Freesync vb. şeyleri aktif ettiğiniz için muhtemelen fps sabitleniyordur. Şahsen o tarz teknolojileri ben kullanmıyorum pek de önermem input lag'ı artırıyor. Bir de düz deneyin farkı ciddi anlayacaksınız.

Freesync vb. şeyleri aktif ettiğiniz için muhtemelen fps sabitleniyordur. Şahsen o tarz teknolojileri ben kullanmıyorum pek de önermem input lag'ı artırıyor. Bir de düz deneyin farkı ciddi anlayacaksınız.
Ondan bahsetmiyorum. Kardeşim 75Hz monitör kullanıyor ve 200+ FPS alıyor Minectaftta mesela. Ama bu 200FPS gördüğü anlamına gelmiyor 75Hz üzerini gösteremez monitör. Sizin dediğinizi anladım Vsync gecikmeyi arttırıyor.

75 Hz sakın alma. 1 hafta kullandım dayanamadım. Tüm oyunlarda Ultra da 100+ fps alıyorken 75FPS'de oynamak koyuyor. 75Hz monitör bu sistem için bir nevi darboğaz. Bütçenizi yükseltip 144hz bir monitör almanızı şiddetle tavsiye ederim
Bütçe meselesi olmasa 144 hz alırım ama 75 hz şuanlık yeter gibi
Buna da bakabilirsin 60Hz yazdığına bakma 72Hz olabiliyor.

Tercihim 75 Hz ama teşekkürler.

Sıkıntı şu sen 75hz alırsan sanki 1660 Super değil de RX 570 kullanıyormuşsun gibi oluyor. O FPS'lerin tadını çıkaramıyorsun yani. Ama siz bilirsiniz şuan monitörünüz yoksa almak zorundasınız o yüzden yapacak bir şey yok. Allah daha iyilerini nasip etsin. :)

Ondan bahsetmiyorum. Kardeşim 75Hz monitör kullanıyor ve 200+ FPS alıyor Minectaftta mesela. Ama bu 200FPS gördüğü anlamına gelmiyor 75Hz üzerini gösteremez monitör. Sizin dediğinizi anladım Vsync gecikmeyi arttırıyor.

75hz ile 144hz arasında ütopik bir fark beklemeyin. Tamam elbet gözle görülür bir fark var ama abartıldığı kadar da değil. O ütopik fark 60'la 144 arasında çok fazla. (Bizzat deneyimlediğimden söylüyorum.)

Yeni konular

Geri
Yukarı