R3 3100 ve GTX 1660 sisteme monitör önerisi

75hz ile 144hz arasında ütopik bir fark beklemeyin. Tamam elbet gözle görülür bir fark var ama abartıldığı kadar da değil. O ütopik fark 60'la 144 arasında çok fazla. (Bizzat deneyimlediğimden söylüyorum.)
Bu fark işi de kişiden kişiye değişiyor. Babam farkı anlamıyorken, bana göre (Özellikle rekabetçi oyunlarda) çok büyük fark var.

Sıkıntı şu sen 75Hz alırsan sanki 1660 Super değil de RX 570 kullanıyormuşsun gibi oluyor. O FPS'lerin tadını çıkaramıyorsun yani. Ama siz bilirsiniz şu an monitörünüz yoksa almak zorundasınız o yüzden yapacak bir şey yok. Allah daha iyilerini nasip etsin. :)

Amin inşallah cümlemize.
75hz ile 144hz arasında ütopik bir fark beklemeyin. Tamam elbet gözle görülür bir fark var ama abartıldığı kadar da değil. O ütopik fark 60'la 144 arasında çok fazla. (Bizzat deneyimlediğimden söylüyorum.)
Sağolun

Şaka değil mi? Sırf curved ve freesync olduğu için 60hz 4ms monitöre 1000tl vermek. Ciddi olamazsınız. Hiç de oyun amaçlı gibi durmuyor.
Çok profesyonel olmayınca 1ms ile 4ms arasındaki farkı anlayabileceğimizi düşünmüyorum. Dediğim gibi monitör 72hz 60hz değil ve çok da eğimli olmadığı için oyun oynarken sıkıntı çıkarmıyor almamın ana sebebi ise ileride yine 144hz curved monitör ekleyeceğim için güzel durmasını istedim 🙂.
1080p ileride 2k 144hz alıcağım yanına.

Çok profesyonel olmayınca için 1ms ile 4ms arasındaki farkı anlayabileceğimizi düşünmüyorum. Dediğim gibi monitör 72hz 60hz değil ve çok da eğimli olmadığı için oyun oynarken sıkıntı çıkarmıyor almamın ana sebebi ise ileride yine 144hz curved monitör ekleyeceğim için güzel durmasını istedim 🙂.
Monitörü OC'ladığınızda kareler üst üste biniyor. Yani size daha akıcı bir görüntü gibi geliyor ama monitör 60 kareyi 72defa basıyor. Hiçbir anlamı yok. Ayrıca 1ms 4ms mevzusuna gelirsek fark net bir şekilde anlaşılıyor. Hem Samsung monitörlerin çoğunda input lag değerleri inanılmaz yüksek. O fiyata çok daha iyi ürünler alınabilir.

Çok profesyonel olmayınca 1ms ile 4ms arasındaki farkı anlayabileceğimizi düşünmüyorum. Dediğim gibi monitör 72hz 60hz değil ve çok da eğimli olmadığı için oyun oynarken sıkıntı çıkarmıyor almamın ana sebebi ise ileride yine 144hz curved monitör ekleyeceğim için güzel durmasını istedim 🙂.

1080p ileride 2k 144hz alıcağım yanına.
Hadi hayirlisi

Monitörü OC'ladığınızda kareler üst üste biniyor. Yani size daha akıcı bir görüntü gibi geliyor ama monitör 60 kareyi 72defa basıyor. Hiçbir anlamı yok. Ayrıca 1ms 4ms mevzusuna gelirsek fark net bir şekilde anlaşılıyor. Hem Samsung monitörlerin çoğunda input lag değerleri inanılmaz yüksek. O fiyata çok daha iyi ürünler alınabilir.
OC ile yapmıyorsunuz zaten monitörun menüsünde öyle bir seçenek var.

Yeni konular

Geri
Yukarı