R3 3100 ve GTX 1660 Super sistemde kasmalar

furkansama

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Son 1 haftadır oyunlarım da kasma sorunu yasıyorum. Valorant oyunun da FPS 110'a kadar dusuyor. Önceden Forza Horizon 4'u Ultra ekstrem de oynarken hiçbir sorun yoktu fakat simdi her şey yuksek ayarda oyunum kasıyor. 1080p de oynuyorum. Sebebi ne olabilir? Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Teşekkürler.

Sistemim;

Amd Ryzen 3 3100
Asus Rog Strıx 1660 Super
B450M S2H
Aerocool 650W +80 Psu
Hyperx 240 GB Sata SSD
Kingston A2000 480 M2 SSD

Oyunum Kingston A2000 SSD uzerinde kayıtlı.

Diğer değerlerde önemli hocam oyun içinde 5-10 dk oynayıp SS alın % olarak ekran kartının ve işlemcinin kullanım değerleri gibi. Sıcaklık değerlerini de atın.
Msı Afterburner uzerinden oyun içi değerlerimi göremiyorum program da ayarlama yeri çıkmıyor. 10 dakika oynuyorum ve Msı Afterburner'a girip toplam kullanılan değerleri yazıyorum. Ayrıca sıcaklık değeri 55-58 civarı.
Hmm garip bir durumun içindesin.
Evet hocam bende anlam veremiyorum. Ekran kartım da guncel. Sistemim de guncel çok garip ve çok saçma.

MSI Afterburner uzerinden oyun içi değerlerimi göremiyorum program da ayarlama yeri çıkmıyor. 10 dakika oynuyorum ve MSI Afterburner'a girip toplam kullanılan değerleri yazıyorum. Ayrıca sıcaklık değeri 55-58 civarı.

Evet hocam bende anlam veremiyorum. Ekran kartım da guncel. Sistemim de guncel çok garip ve çok saçma.

BIOS güncel mi hocam? Görev yöneticisinde anormal CPU veya ekran kartı kullanan program var mı?

Geri
Yukarı