R3 3100 ve GTX 1660 Super sistemde kasmalar

furkansama

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Son 1 haftadır oyunlarım da kasma sorunu yasıyorum. Valorant oyunun da FPS 110'a kadar dusuyor. Önceden Forza Horizon 4'u Ultra ekstrem de oynarken hiçbir sorun yoktu fakat simdi her şey yuksek ayarda oyunum kasıyor. 1080p de oynuyorum. Sebebi ne olabilir? Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Teşekkürler.

Sistemim;

Amd Ryzen 3 3100
Asus Rog Strıx 1660 Super
B450M S2H
Aerocool 650W +80 Psu
Hyperx 240 GB Sata SSD
Kingston A2000 480 M2 SSD

Oyunum Kingston A2000 SSD uzerinde kayıtlı.

Arkadaşlar merhaba. Son 1 haftadır oyunlarım da kasma sorunu yasıyorum. Valorant oyunun da FPS 110'a kadar dusuyor. Önceden Forza Horizon 4'u Ultra ekstrem de oynarken hiçbir sorun yoktu fakat simdi her şey yuksek ayarda oyunum kasıyor. 1080p de oynuyorum. Sebebi ne olabilir? Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Teşekkürler.
Darboğaz olabilir tekrardan ayarları yükseltin.

Optimizasyon, gerçekten kötü bir optimizasyona sahip Valorant.

Darboğaz olabilir tekrardan ayarları yükseltin.
Yuksek ayar da oynuyordum hersey otomatik ayarlıydı. Kastığı için kendim dusurdum ayarları. Oyunu daha önce de oynuyordum herhangi bir darboğaz fps dususu yoktu.
Optimizasyon, gerçekten kötü bir optimizasyona sahip Valorant.
Son güncellemeden sonra bende de yaklaşık 50-60 FPS düşüklüğü yaşadım garip bir şekilde.
Optimizasyon konusunda haklısınız hocam.

Bende de fps dususu oldu fakat bu kadar fazla olmadı.

Eğer diğer oyunlarda olmuyorsa sorun Valoranttadır. Valorant İşlemci tabanlı bir oyun ve sizinkiyle aynı işlemciye sahibim ve benzer FPS'ler alıyorum.

Yuksek ayar da oynuyordum her şey otomatik ayarlıydı. Kastığı için kendim dusurdum ayarları. Oyunu daha önce de oynuyordum herhangi bir darboğaz FPS dususu yoktu.

Optimizasyon konusunda haklısınız hocam.

Bende de FPS dususu oldu fakat bu kadar fazla olmadı.

Forza Horizon 4 veya ağır bir oyunda kullanım değerlerini atabilir misiniz?

Geri
Yukarı