R3 3200G APU sistem alınır mı?

LG 21,5" 22MK400H 75Hz 1ms FHD Gaming Monitör
Abartılı fiyat çekmişler. 1500 TL'ye 144 Hz monitör bulabilirsin. 500 TL'ye RAM ve Wi-Fi adaptörü alabilirsin. Klavyeyi bilemem.
Bende buna istifaden bunu söyledim zaten RAM frekanslarını belirtme sebebim sadece işlemci degişikligi yaptığımı belirtmekti.
İşte dediğim olay sadece işlemciyi değiştirerek elde edilen performans. @Havenn'in elinde 4133 Mhz'lik RAM'ler bulunmayacak.

Abartılı fiyat çekmişler. 1500 TL'ye 144 Hz monitör bulabilirsin. 500 TL'ye RAM ve Wi-Fi adaptörü alabilirsin. Klavyeyi bilemem.
144 hz pek ihtiyaç duymayacağım için bakmamıştım ama bir bakarım. Ram ve wifi adaptörü zaten 600 tl'ye felan geliyor galiba. Klavye Gamenote HV-KB432L biraz bakındım güzel deniliyordu N11 de 297 tl burada 299 tl. 3tl için ekstra beklemeye gerek yoktur diye düşünüyorum. Yine aynı fiyatlara geliyor yani.

İşte dediğim olay sadece işlemciyi değiştirerek elde edilen performans. @Havenn'in elinde 4133 MHz'lik RAM'ler bulunmayacak.

RAM'ler sabit iken işlemci degiştiginde performans artma sebebi sizce de Vega 8 ile Vega 11 arasındaki fark değil midir mantıken. Benim aldıgım performansı alır demıyorum performans arasındakı farktan bahsedıyorum.

RAM'ler sabit iken işlemci degiştiginde performans artma sebebi sizce de Vega 8 ile Vega 11 arasındaki fark değil midir mantıken. Benim aldıgım performansı alır demıyorum performans arasındakı farktan bahsedıyorum.
Sadece değişen işlemciyse ve gözle görülür bir performans (15-20 FPS+) veriyorsa, evet bu gözle görülür bir performanstır dediğin gibi. Fakat benim bahsettiğim şey şu, şimdi bu arkadaş Vega 8'de alsa, Vega 11'de alsa, kayda değer bir performans artışı göremez, sadece ileriye dönük olur.

Senin aldığın performansın sebebi şu. Muhtemelen Ryzen 5 3200G kullandın ve yüksek RAM frekansı desteği bulunduğu için ve sende 4133 MHZ'lik RAM'ler taktığın için gözle görülür bir performans artışı elde ettin. Vega 8 GPU ve Vega 11 GPU'ya aynı anda 3000 MHZ'lik RAM'ler taksaydın, gözle görülür bir performans elde edemeyecektin. Arkadaşın topladığı PC, 3000 MHZ hızında çalışan bellekler. İşte dediğim olay buydu.

Monitör de var dikkatli bakın.

Monitörlü olsa da AMD r 3 3200G sisteme 4 k verilmez hocam. R 5 3400G stoklarda yok maalesef.
@Havenn neden Pollux 3 APU alıyorsunuz? Leo 4 APU tercih etmenizi öneririm. İşlemcisi AMD r 3 4300 GE AMD r 3 3200G'den daha iyi performans veriyor. RAM'i 2x8 GB, SSD'yi Samsung 250 GB 860 EVO yapın. Monitör olarak da LG 21, 5" 22mk400h 75Hz 1ms FHD Gaming monitör tercih ederseniz 5100 TL tutar ve Pollux 3 apudan çok daha iyi performans alırsınız .

Geri
Yukarı