R3 3200G APU sistem alınır mı?

Sadece değişen işlemciyse ve gözle görülür bir performans (15-20 FPS+) veriyorsa, evet bu gözle görülür bir performanstır dediğin gibi. Fakat benim bahsettiğim şey şu, şimdi bu arkadaş Vega 8'de alsa, Vega 11'de alsa, kayda değer bir performans artışı göremez, sadece ileriye dönük olur.

Senin aldığın performansın sebebi şu. Muhtemelen Ryzen 5 3200G kullandın ve yüksek RAM frekansı desteği bulunduğu için ve sende 4133 MHz'lik RAM'ler taktığın için gözle görülür bir performans artışı elde ettin. Vega 8 GPU ve Vega 11 GPU'ya aynı anda 3000 MHz'lik RAM'ler taksaydın, gözle görülür bir performans elde edemeyecektin. Arkadaşın topladığı PC, 3000 MHz hızında çalışan bellekler. İşte dediğim olay buydu.

Sizce şu yazdıgınız mantıklımı benim aldigim degerleri alir demiyorum zaten dikkat edin arasinda fark var diyorum sizin anlatmaniz ile 3000MHz RAM de Vega 8 de ayni Vega 11 de sizce sacma değilmi ha 3000MHz ha 4133MHz ben sonucta sadece işlemci degisikligi ile fark elde ettiysem Vega 8 ile Vega 11 arasında fark var demektir.

Monitörlü olsa da AMD r 3 3200G sisteme 4 k verilmez hocam. R 5 3400G stoklarda yok maalesef.
@Havenn neden Pollux 3 APU alıyorsunuz? Leo 4 APU tercih etmenizi öneririm. İşlemcisi AMD r 3 4300 GE AMD r 3 3200G'den daha iyi performans veriyor. RAM'i 2x8 GB, SSD'yi Samsung 250 GB 860 EVO yapın. Monitör olarak da LG 21, 5" 22mk400h 75Hz 1ms FHD Gaming monitör tercih ederseniz 5100 TL tutar ve Pollux 3 apudan çok daha iyi performans alırsınız .
Bu sisteme baktım ama r3 4300 GE'ye pek güvenemedim internete baktığımda hiçbir benchmark bulamadım aynı şey mi bilmiyorum ama r3 4350g, 4000g vb. çıkıyor. Onlarıda kullananların hiçbiri doğru düzgün APU sistemi değil (?). Yoksa bu sistemi alacaktım zaten. R3 4300GE daha İyiyse hala da değiştirebilirim.

Bu sisteme baktım ama r3 4300 GE'ye pek güvenemedim internete baktığımda hiçbir benchmark bulamadım aynı şey mi bilmiyorum ama r3 4350g, 4000g vb. çıkıyor. Onlarıda kullananların hiçbiri doğru düzgün APU sistemi değil (?). Yoksa bu sistemi alacaktım zaten. R3 4300GE daha İyiyse hala da değiştirebilirim.
Iyidir alabilrisin.

Bu sisteme baktım ama R3 4300 GE'ye pek güvenemedim internete baktığımda hiçbir benchmark bulamadım aynı şey mi bilmiyorum ama R3 4350G, 4000G vb. çıkıyor. Onları da kullananların hiçbiri doğru düzgün APU sistemi değil (?). Yoksa bu sistemi alacaktım zaten. R3 4300GE daha iyiyse hala da değiştirebilirim.

Oyun performansı olarak r 5 3400G'ye eşitken, işlemci performansı olarak ise r 5 3400G'den iyi r 5 4650 g den kötü performans verir.

3200G bir sistem için biraz pahalı. Şu bloğumdaki sisteme bakabilirsiniz:
Edit: Klavye ve monitörün dahil olduğunu fark etmemiştim. Ancak yine de benim attığım sisteme bakıp onun üstüne klavye ve monitör ekleme yapabilirsiniz.

3200G bir sistem için biraz pahalı. Şu bloğumdaki sisteme bakabilirsiniz:
Edit: Klavye ve monitörün dahil olduğunu fark etmemiştim. Ancak yine de benim attığım sisteme bakıp onun üstüne klavye ve monitör ekleme yapabilirsiniz.

Hocam güzel sistem ancak arkadaş toplamaya pek sıcak bakmıyor.

Toplamadan hiç anlamıyorum o yüzden toplama pek emin değilim.

Yeni konular

Geri
Yukarı