R3 3200G mi yoksa R5 3400G mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bütçe
3200 TL
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Anakart : GIGABYTE B450M-S2H DDR4 SATA3 M2 PCIe NVME HDMI DVI PCIe 16X v3.0 AM4 mATX 574 TL (Havale ile.)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
İşlemci-Ekran kartı : AMD RYZEN 5 3400G PRO 3,70/4.20GHz 6MB RADEON VEGA11 AM4 TRAY İŞLEMCİ 65W | En Ucuzu Akakçe 1.528 TL (Kutusu yok, sanırım fanı da yok. Çıkmaz ise alırsınız.)
Ram : Patriot PVS48G300C6 Viper Steel 8GB 3000 MHz DDR4 Soğutuculu Gaming PC Ram Fiyatları ve Özellikleri 678 TL (İki adet.)
Depolama : Patriot Burst PBU240GS25SSDR 2.5” 240 GB SATA 3 SSD Fiyatları ve Özellikleri 270 TL
Kasa : Performax Xenom Siyah Akrilik Pencereli 4xraınbow Fan Atx Kasa Fiyatı, Yorumları - Trendyol 320 TL
Güç Kaynağı : Fsp Hydro K HD500 500W 80+ Bronze Güç Kaynağı Fiyatları ve Özellikleri 395 TL

Fiyat : "3.765" TL

3200G alırsanız, AMD YD3200C5FHMPK Ryzen 3-3200G 3.60-4.00GHz 4MB AM4 Radeon Vega 8/Wraith Stealth/MPK (Sadece Sistem İçinde Satılır) | En Ucuzu Akakçe 3.285 TL eder. Bence bunu alın artılarını yazıyorum;

1-Anakart A320 yerine B450M tercih edildi.
2-İki adet RAM tercih edildi.
3-Kaliteli bir SSD tercih edildi.
4-Bu bütçedeki en iyi güç kaynağı seçildi.

"Siteler güvenli, parçalar kalitelidir. Şahsen dandik parça ve anı sanı bilinmeyen site önermesi yapmam"

Arkadaşın topladığı harika ve fiyat performans sistem özellikle SSD süper seçilmiş.

@fatihylmzz Peki sen istedin deneyeceğim.
Neoforza 8 GB 3600 MHz DDR4 CL19 NMUD480E82-3600DB11 Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe Seç beğen al.
Kasa kafadan yaz işte 300.
Ne kadar oldu?

@fatihylmzz Peki sen istedin deneyeceğim.
Neoforza 8 GB 3600 MHz DDR4 CL19 NMUD480E82-3600DB11 Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe Seç beğen al.
Kasa kafadan yaz işte 300.
Ne kadar oldu?
Güç kaynağı kötü sadece 400W olanı tercih edilir. GeIL RAM güven vermedi bana. Neoforza olabilir, her ne kadar CL 19 olsa da. Tam hesap yapın öyle kafadan demekle olmuyor.

Rahat toplanıyor ayrıca millet 300TL'lik kasa seçiyor git 150TL'ye lokitech marka internette satılıyordu onu koy yeterde artar, oyun niyetine kurmuyorsun ki. Zaten ısınmaz o kadar oyun oynayacaksan CS:GO gibi e-spor oyunlarına ideal.

Ekleme: Ayrıca algı var sanırsam bir SSD seçiyorsun kırk ton laf alıyorsun, şunu al şu daha iyi gibi çok saçmalar, benim SSD'im teyp markasının SSD'isi, Pioneer ve hatasız.
SSD konusunda Adata SU630 vs. alınmadıkça üst markalara çıkmaya gerek yok dediğiniz gibi. Bir bakayım toplama 2300 liraysa öyle alırım ama daha pahalı diye biliyorum.
Anakart : GIGABYTE B450M-S2H DDR4 SATA3 M2 PCIe NVME HDMI DVI PCIe 16X v3.0 AM4 mATX 574 TL (Havale ile.)
İşlemci-Ekran kartı : AMD RYZEN 5 3400G PRO 3,70/4.20GHz 6MB RADEON VEGA11 AM4 TRAY İŞLEMCİ 65W | En Ucuzu Akakçe 1.528 TL (Kutusu yok, sanırım fanı da yok. Çıkmaz ise alırsınız.)
Ram : Patriot PVS48G300C6 Viper Steel 8GB 3000 MHz DDR4 Soğutuculu Gaming PC Ram Fiyatları ve Özellikleri 678 TL (İki adet.)
Depolama : Patriot Burst PBU240GS25SSDR 2.5” 240 GB SATA 3 SSD Fiyatları ve Özellikleri 270 TL
Kasa : Performax Xenom Siyah Akrilik Pencereli 4xraınbow Fan Atx Kasa Fiyatı, Yorumları - Trendyol 320 TL
Güç Kaynağı : Fsp Hydro K HD500 500W 80+ Bronze Güç Kaynağı Fiyatları ve Özellikleri 395 TL

Fiyat : "3.765" TL

3200G alırsanız, AMD YD3200C5FHMPK Ryzen 3-3200G 3.60-4.00GHz 4MB AM4 Radeon Vega 8/Wraith Stealth/MPK (Sadece Sistem İçinde Satılır) | En Ucuzu Akakçe 3.285 TL eder. Bence bunu alın artılarını yazıyorum;

1-Anakart A320 yerine B450M tercih edildi.
2-İki adet RAM tercih edildi.
3-Kaliteli bir SSD tercih edildi.
4-Bu bütçedeki en iyi güç kaynağı seçildi.

"Siteler güvenli, parçalar kalitelidir. Şahsen dandik parça ve anı sanı bilinmeyen site önermesi yapmam"
Teşekkürler hocam, oyun oynayacak vs. olanlar için çok güzel bir sistem olmuş. Ancak çift belleğe oyun oynanmayacağından ihtiyacım olmayacak :/ Aynı zamanda o kadar güçlü bir anakart seçmeye gerek var mı bilmiyorum, dediğim gibi oyun yerine uzun vadede ofis işleri için kullanılacağından B450 seviyesine çıkmaya gerek yok gibi. Ancak oyun sistemi bakanlar bu sisteme baksa iyi olur, son zamanlarda bu fiyata bundan iyisi toplanamaz. Bu arada bayağı hızlı toplamışsınız, helal olsun😃
R3 3200G ile aynı seviyede diye biliyorum hocam.

Aynı zamanda o kadar güçlü bir anakart seçmeye gerek var mı bilmiyorum, dediğim gibi oyun yerine uzun vadede ofis işleri için kullanılacağından B450 seviyesine çıkmaya gerek yok gibi.
Hocam B450, A320'den kat kat iyi. Bir kere geleceğe dönük bunun oyunla alakası yok.
Ancak oyun sistemi bakanlar bu sisteme baksa iyi olur, son zamanlarda bu fiyata bundan iyisi toplanamaz. Bu arada bayağı hızlı toplamışsınız, helal olsun😃
Hehehe eyvallah hocam deneyimle olacak şeyler. Tabii yaptığım işi beğenmeyenleri görebiliyoruz. 😇

Güç kaynağı kötü sadece 400W olanı tercih edilir.

Kötü değil, 400W ile 500W parası neredeyse aynı.

R3 3200G ile aynı seviyede diye biliyorum hocam.

Hayır, 3400G ile aynı seviyede gibi ama ekran kartsız.
Ekran kartı olunca 4350G bitirir hepsini.
Ekran kartı olarak 3400G güçlü birazcık ama 4350G işlemci olarak fena.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı