R3 3200G Rocket League düşük FPS

questa

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, B450M H, R3 3200G, Corsair 8 GB X2 bir sistemim var. Rocket League'de en düşük ayarlarda 50 FPS gibi bir değer alıyorum. Nasıl GPU'ya RAM veririm? Nasıl Rocket League'de daha yüksek FPS alabilirim? V-Sync gibi şeyler galiba kapalı.

Merhabalar, B450M H, R3 3200G, Corsair 8 GB X2 bir sistemim var. Rocket League'de en düşük ayarlarda 50 FPS gibi bir değer alıyorum. Nasıl GPU'ya RAM veririm? Nasıl Rocket League'de daha yüksek FPS alabilirim? V-Sync gibi şeyler galiba kapalı.
Tek kanal olduğu için gayet normal.

Harici grafik kartın yok. Entegre grafik kartına fiziksel belleğinden vermek, sistem performansını düşürecektir ancak yine de yapmak istiyorsan;
Öncelikle BIOS ekranında CPU Configuration kısmında girip entegre grafik kart ayarlarından belleği Auto ayarından istediğin miktara değiştirebilirsin. Maksimum 4GB olacaktır. Senin entegre kartın Vega 8 diye biliyorum. Oradaki GPU Clock ayarı ile fazla uğraşmamanı tavsiye ederim. Benim Vega 11 1300Mhz'de istikrarlı çalışıyor. Sen de Vega 8 ile 1150-1200Mhz civarında stabil çalıştırırsın diye düşünüyorum.

Ben dual channel kullanıyorum. Kullanmadan önce 30fps alıyordum. Sadece 20 fps fark için 300 TL vermek bence saçma geliyor. Ram idadesini veriyorum ozaman.

Athlon 3000G ve Vega 3'ümle Low 1024x768'de 100 FPS alıyordum, senin FPS'n ne durumda?
Ben dual channel kullanıyorum. Kullanmadan önce 30fps alıyordum. Sadece 20 fps fark için 300 TL vermek bence saçma geliyor. Ram idadesini veriyorum ozaman.
8 GB Ram 300 TL?

Çözünürlükle alakalı olabilir. Monitörünüze göre ayarlamayı deneyebilirsiniz.

Corsair 3000mhz kullanıyorum. Sizce ne yapmalıyım? Valorantta 150fps alıyorum.

Hemen deneyip geri dönüyorum.
Fazla bir FPS farkı olmadı. En fazla 5 FPS .
Valorant'ta bende düşükte 120 FPS alıyorum (LOW), ULTRA'da ise 90-100 FPS gibi.
Biraz garip bir şey söyliyeceğim ama V-Sync'yi açık unutmuş olabilir misin? Sen kontrol etmişsindir de, gözünden kaçmıştır belki. Çünkü normal değil FPS'n.

Yeni konular

Geri
Yukarı