R3 3200G sistem 12.000 TL'ye nasıl güncellenebilir?

O SSD de DRAM yok Kioxia daha iyi olur.
RAM'lerin çipleri farklı çıkabilir burada aynısının Dual channel olanı var.
RGB şart değilse bu CL 16.

B550 S2H VRAM soğutucusuna sahip olduğundan B550M kdan daha iyi.
Ben 5600 ve B550 alınması taraftarıyım ama başka kullanıcıların başka düşünceleri olabilir yeni konu açarsanız daha iyi olur.
Red devil modelini alan bir kullanıcı vardı etiketlerim şimdi onu.
Çipleri farklı olursa ne gibi bir problem oluyor hocam o konuda pek bilgi sahibi değilim. Fark ediyorsa attığınız dual olanını alayım ama parçaların hepsini taksitle almak ve karışıklık olmaması adına ve güvenilir olması açısından amazondan bakıyorum olabildiğince.
Ssd için attığınız ürünün okuma yazma oranları düşük geldi acaba okuma yazma oranı mı daha önemli yoksa DRAm olması mı?
Tamamdır b550m ds3h daha iyi diyorsanız onu alayım.
Red devil için dediğim gibi satıcılar pek bilindik yerler değil o açıdan güven vermedi ve sistemin en pahalı parçası olacağı için en sıkıntısız ürünün o olmasını istiyorum. Varsa o satıcılardan alan etiketlerseniz güzel olur teşekkürler.

Çipleri farklı olursa ne gibi bir problem oluyor hocam o konuda pek bilgi sahibi değilim. Fark ediyorsa attığınız Dual olanını alayım ama parçaların hepsini taksitle almak ve karışıklık olmaması adına ve güvenilir olması açısından Amazon'dan bakıyorum olabildiğince.
SSD için attığınız ürünün okuma yazma oranları düşük geldi acaba okuma yazma oranı mı daha önemli yoksa DRAM olması mı?
Tamamdır B550M DS3H daha iyi diyorsanız onu alayım.
Red Devil için dediğim gibi satıcılar pek bilindik yerler değil o açıdan güven vermedi ve sistemin en pahalı parçası olacağı için en sıkıntısız ürünün o olmasını istiyorum. Varsa o satıcılardan alan etiketlerseniz güzel olur teşekkürler.

Uyumsuzluk olabilir çalışmamaya kadar gidebilir bu sorun ne olacağı tam net değil riske atmaya gerek yok bence
SSD'nin okuma yazma hızları oyunda neredeyse hiç fark etmiyor ve DRAM SSD'nin ömrü, sağlığı, dayanıklılığı ve herhangi bir işlemde okuma yazma hızı düşmemesi için önemli.

@ragnarock492 Red Devil modelini satın alan kişi sizdiniz herhalde bize deneyimlerinizi paylaşırmısınız.

Uyumsuzluk olabilir çalışmamaya kadar gidebilir bu sorun ne olacağı tam net değil riske atmaya gerek yok bence
SSD'nin okuma yazma hızları oyunda neredeyse hiç fark etmiyor ve DRAM SSD'nin ömrü, sağlığı, dayanıklılığı ve herhangi bir işlemde okuma yazma hızı düşmemesi için önemli.

@ragnarock492 Red Devil modelini satın alan kişi sizdiniz herhalde bize deneyimlerinizi paylaşırmısınız.
Anladım hocam ram için bunu alacağım o zaman bunlar dual channel değil mi? https://www.amazon.com.tr/gp/product/B097HNYMYR/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A1W1A54GZC1UNN&th=1

Ssd olarak da bütçeyi biraz zorlayıp bunu alsam ne dersin okuma yazma hızları çok yüksek ve 1 tb sanırım dramda var herhalde.
Amazon.com.tr

Evet görmemişim mükemmel bir SSD bütçeniz varsa kaçırmayın DRAM bulunuyor.
Ssd de tamam o halde. Hocam tüm parçalar bu şekilde çok güzel içime sinerek alacağım fakat ekran kartı yok piyasada f/p. Red devil 3-5 gün önceye kadar uzun bir süre 7999 tlye satılıyordu fakat şuan hem 500 tl yüksek hem de satıcıları pek bilindik değil. Ne yapmalıyım sence diğer parçaları sipariş verip ekran kartı beklemeli miyim veya komple bekleyip belki o sırada hazır sistem düşer diye mi beklesem? Bir yandan da fiyatlar daha da artar korkusu var ne yapsam bilemedim.

Bekleyebilirsiniz çok güzel hazir sistemler çıkabilir Technopat'ta konusu açılıyor hepsinin.
Parçaların piyasası ekran kartı hariç çok degismiyor zaten bir tek PSU ve SSD degisebilir ama önemli olan ekran kartı bu yüzden parçaları alıp ekran kartını beklemek mantıksız bence.

Bekleyebilirsiniz çok güzel hazir sistemler çıkabilir Technopat'ta konusu açılıyor hepsinin.
Parçaların piyasası ekran kartı hariç çok degismiyor zaten bir tek PSU ve SSD degisebilir ama önemli olan ekran kartı bu yüzden parçaları alıp ekran kartını beklemek mantıksız bence.
Normalde gaming.gen deki cyber kasayı alacaktım 14.799 du o zaman kaçırdım şuan 17100 lira psusunu çok yüksek 750w gold pahalı bir psu ile değiştirmişler. Aslında eski fiyata çekseler onu alacağım direkt hiç uğraşmadan da hiç düşecek gibi gelmedi sürekli arttırdılar fiyatları ondan çekiniyorum. 1-2 gün daha beklemeyi düşünüyorum şuanlık belki iyi bir sistem düşer diye yoksa parçaları tek tek toplayacağım o zaman.

Normalde gaming.gendeki cyber kasayı alacaktım 14.799'du o zaman kaçırdım şu an 17100 lira psusunu çok yüksek 750W Gold pahalı bir PSU ile değiştirmişler. Aslında eski fiyata çekseler onu alacağım direkt hiç uğraşmadan da hiç düşecek gibi gelmedi sürekli arttırdılar fiyatları ondan çekiniyorum. 1-2 gün daha beklemeyi düşünüyorum şu anlık belki iyi bir sistem düşer diye yoksa parçaları tek tek toplayacağım o zaman.

Evet beklemeniz iyi olur Dual 6700XT de cw olma şansı yüksek bir de.

Geri
Yukarı