R3 3200G sistem RAM yükseltmesi sonrası mavi ekran hatası veriyor

İşletim sistemi
Windows 10
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Wd blue 500gb hdd
Anakart
Gigabyte ab350m d3v
İşlemci
Amd ryzen 3 3200g
Arkadaşlar merhaba. 3 yıllık bilgisayarımda ilk defa mavi ekran hatası aldım. Normalde 8 GB RAM kullanıyordum. Yetersiz geldiği için bugün 1 adet daha 8 GB RAM aldım. Sisteme ekledim ilk başta herhangi bir sorun yoktu fakat akşam CS:GO'ya girerken sistem çöktü ve mavi ekran yedim. Sizce nedeni ne olabilir?

RAM'ler:
8 GB Corsair Vengeance LPX 3200MHz CL16.
8 GB Corsair Vengeance LPX 3000MHz CL16.

Sistemi Windows'un kendi bellek taramasına soktum hiçbir sıkıntı bulmadı. İki tane rapor çıktı. İkisinde de "the Windows Memory diagnostic tested the Computer's Memory and detected no errors" ifadesi yazıyordu.

Son düzenleme:
Sizdeki sorun RAM uyumsuzluğu gözüküyor. Aynı bile olsa kit olmayan RAM'ler sıkıntı yapabiliyor. XMP kapatıp veya MHz ayarı da yapıp deneyebilirsiniz. Olmazsa kit RAM alın derim.

Aynı bile olsa kit olmayan RAM'ler sıkıntı yapabiliyor. Bunun garantisi olmuyor. Şahsen öneri konularında denk gelirsem bunu derim.

İşlemci: AMD Ryzen 3 3200G.
Ekran kartı: Radeon Vega 8
RAM: Corsair Vengeance LPX 8 GB CL16 3000MHz & Corsair Vengeance LPX 8 GB CL16 3200MHz.

3200MHz olan RAM'i sonradan taktım. Mavi ekran hatası yedim ve ekranda "DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL" hatası gözüküyordu. Sorun ne olabilir?

Geri
Yukarı