R3 3200G sistemde Battlefield 1 FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10

spaldown

Femtopat
Daha fazla  
Herkese selam, öncelikle sistem özelliklerimi belirtmek isterim;
Ryzen 3 3200G işlemci,
2x8 3200MHz Corsair Vengeance RAM,
A320 S2H Gigabyte anakart,
240 GB James Donkey SSD.
Yer yer 60-70 FPS alsamda FPS'te dalgalanmalar var. Sonuç olarak akıcı bir oyun oynayamıyorum. Lütfen yardımcı olun, cevaplarınızı bekliyorum. İyi forumlar.

Ekran Görüntüsü (58).png

Burnuma James Donkey SSD vakası geldi. HDD'ye oyun kurunca bendede öyle oluyor. Sağlam bi SSD var ona kurduk oyunu. FPS baya bi sabitlendi.
Evet, SSD şu arızayı veriyor; To skip disk checking, press any key within x second. Disk onarmayı açıyorum ve bana diyor ki; arıza tespit edildi yeniden başlatın vs. bu adımları uyguluyorum fakat düzelmiyor. Bende regeditten bu yazının başta çalışmasını kaldırdım. Bu olay başıma 2 gün önce falan geldi ve hala dediğim gibi. SSD' de sorun olabilir.
Hayır etmez. Zira oyundaki sahneler değiştikçe ekran kartına binen yükte değişir. Buna bağlı olarak kullanım oranı haliyle dalgalanmalar gösterir. Ama anlık düşüşlerin sebebi beni meraklandırmıyor değil.
Testleri falan yaptım, bir şey olsa orda çıkmaz mı ? Bu arada testleri AIDA64 Extreme ile yaptım.
Konu kilit arkadaşlar. Kendimce bir şeyler yaptım. İnterneti alt üst ettim. Konfig dosyalarını kurcaladım ve daha nicesi. Her şey için teşekkürler, olduğu kadar oynayacağız artık, iyi forumlar.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı