Çözüldü R3 3200G ve A320M Görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

burkay188

Hectopat
Bugün yaşamış olduğum bir problemi sizinle paylaşmak ve çözüm önerilerinizi öğrenmek istiyorum. Intel sistemimi satıp Ryzen sisteme geçmeye karar verdim ve öncelikle Ryzen 3 3200G işlemcisini alıp ardından MSI A320M Pro VD/S Model anakartı aldım. Sistemi birleştirip topladığımda anakart üzerinde ki EZDebug ledlerinden CPU'nun sabit bir şekilde yandığını fark ettim ve görüntü gelmiyor. Çoğu forumda ve AMD'nin kendi sitesinde Ryzen 3.nesil için A320 serisi anakartlara BIOS yüklemesi yapılması gerektiği yazılmış. Benim bilmek istediğim ise şu bu sistemi sıfır toplayan bir arkadaşımız her şeyden habersiz sistemi toplayıp çalıştırdığında açılmayacak ve BIOS Update için ürününü servise yollaması gerekecek ya da gidip 1. ya da 2. nesil işlemci bulması ve o şekilde BIOS'unu güncelleştirmesi gerekecek. Bunun bir alternatif yolu var mıdır elimizdeki ürünlerle BIOS'u güncelleştirme işlemi yapılabilir mi? İşlemci değiştirmeden ya da sistemimizi bozmadan ekstra bir şeye gerek kalmadan görüntü alabilir miyiz? Fikirlerinizi bekliyorum. Şu an sistemim çalışmıyor.

Ryzen 3 3200G
MSI A320M Pro VD/S
8 GB HyperX Fury RAM
650W + 80 Cooler Master CG Power
120 GB SSD + 1 TB DİSK

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
"Öneri" yapıyoruz burada. Alt model işlemci bulmayı sen zaten önermişsin. Aynı şeyi niye defalarca yazalım? Konu sahibi ne şartlarda, nerede yaşıyor, çevresinde ne, var ne yok bilmiyorum. Ben sadece alternatif bir yöntem sundum. Bırak konu sahibi karar versin neyin mantıklı olduğuna.

Sağ ol hocam, teşekkürler. Tabii ki mantıklı bir öneri ancak masraf yapmadan çözmek isterim.

Neden alt model bir işlemci takıp direkt yapmak yerine anakarta tamir işlemi yapar gibi yapsın ki? Bizim bilgisayarcı elimde işlemci olsa 75TL'ye yaparım ama senin dediğin şekilde gibi olursa 130TL'ye yaparım demişti. Dedim bir git işine hocam 0 işlemci alıp BIOS'umu attıktan sonra satarım zaten diye yapmadım.

Virüsten dolayı yollarsın yaparım diyeceğim de, işlemciyi termal macunundan filan ayırmam gerekecek gerçi uzun işlem olacak benim için de neyse işin görülsün diye sökerim olmadı. Virüs dolayısıyla kargo ile alabilirim ancak sosyal mesafeden dolayı.

Anladım hocam. Eğer halledemezsem tekrar danışacağım sana.

Yeni bir anakart alarak probemi gidermek durumunda kaldım. Konu kilitlenebilir.
"Öneri" yapıyoruz burada. Alt model işlemci bulmayı sen zaten önermişsin. Aynı şeyi niye defalarca yazalım? Konu sahibi ne şartlarda, nerede yaşıyor, çevresinde ne, var ne yok bilmiyorum. Ben sadece alternatif bir yöntem sundum. Bırak konu sahibi karar versin neyin mantıklı olduğuna.

Sağ ol hocam, teşekkürler. Tabii ki mantıklı bir öneri ancak masraf yapmadan çözmek isterim.

Neden alt model bir işlemci takıp direkt yapmak yerine anakarta tamir işlemi yapar gibi yapsın ki? Bizim bilgisayarcı elimde işlemci olsa 75TL'ye yaparım ama senin dediğin şekilde gibi olursa 130TL'ye yaparım demişti. Dedim bir git işine hocam 0 işlemci alıp BIOS'umu attıktan sonra satarım zaten diye yapmadım.

Virüsten dolayı yollarsın yaparım diyeceğim de, işlemciyi termal macunundan filan ayırmam gerekecek gerçi uzun işlem olacak benim için de neyse işin görülsün diye sökerim olmadı. Virüs dolayısıyla kargo ile alabilirim ancak sosyal mesafeden dolayı.

Anladım hocam. Eğer halledemezsem tekrar danışacağım sana.

Yeni bir anakart alarak probemi gidermek durumunda kaldım. Konu kilitlenebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı