R3 3200G ve GT 710 sistemde düşük CS:GO performansı

İşletim sistemi
Windows 10
Masaüstüne sağ tıklayın daha sonra NVIDIA denetim masasına girin ve "bağlam menüsüne grafik işlemciyle çalıştır seçeneğini ekle" kısmını aktifleştirEki Görüntüle 792996

Edit: Bir diğer yol 3D ayarlarının yönetilmesi kısmından oluyor.Eki Görüntüle 793001

Yukarıdaki yazdıklarınız hiçbiri bende yok ilk yöntemdeki grafik işlemciyle çalıştır seçeneği yok ve 2.yöntemde böyle bir şey var.
Masaüstüne sağ tıklayın daha sonra NVIDIA denetim masasına girin ve "bağlam menüsüne grafik işlemciyle çalıştır seçeneğini ekle" kısmını aktifleştirEki Görüntüle 792996

Edit: Bir diğer yol 3D ayarlarının yönetilmesi kısmından oluyor.Eki Görüntüle 793001

Ben CS:GO'yu Vega 8 ile, Valorant'ı ise GT 710 ile açmasını istiyorum. (Mümkünse)

Dosya Ekleri

• csnvidia.png
    csnvidia.png
    7,6 KB · Görüntüleme: 28
Yukarıdaki yazdıklarınız hiçbiri bende yok ilk yöntemdeki grafik işlemciyle çalıştır seçeneği yok ve 2.yöntemde böyle bir şey var.

Ben CS:GO'yu Vega 8 ile, Valorant'ı ise GT 710 ile açmasını istiyorum. (Mümkünse)
Burdan ilerisine yardımcı olamayacağım. RAM siparişiniz geldikten sonra GT 710'u çıkartın ve tekrar değerlere bakın.

Buradan ilerisine yardımcı olamayacağım. RAM siparişiniz geldikten sonra GT 710'u çıkartın ve tekrar değerlere bakın.

Tamamdır.
Buradan ilerisine yardımcı olamayacağım. RAM siparişiniz geldikten sonra GT 710'u çıkartın ve tekrar değerlere bakın.

Hocam dediğiniz yer Windows ayarlarından yapılıyormuş artık orayı buldum ama 2 şıkta da GT 710 var :D.Bunun hakkında bir bilginiz var mı?

Dosya Ekleri

• Screenshot_8.png
    Screenshot_8.png
    5,1 KB · Görüntüleme: 24
Şu an ekran kartını çıkarmak kadar mantıklı bir hamle yapamazsın. Ayrıca Vega 8 için sürücüleri de kur. DDU ile 710 driverını kaldır. Tek RAM'le de olsa fark olur. Ben de sonradan 2. RAM'i taktım. Ayrıca bellekler kaç MHz?

Sistemimi inceleyebilirsin.

Şu an ekran kartını çıkarmak kadar mantıklı bir hamle yapamazsın. Ayrıca Vega 8 için sürücüleri de kur. DDU ile 710 driverını kaldır. Tek RAM'le de olsa fark olur. Ben de sonradan 2. RAM'i taktım. Ayrıca bellekler kaç MHz?

Sistemimi inceleyebilirsin.

Bellekler şu an 1 tane 2.si de geliyor 2 side Adata XPG Gammix D30 3000MHz CL16 RAM'ler.
Bakın Vega 8 takılı iken Valorant'da ani FPS düşüşleri yaşıyordum ve monitör 60Hz olduğu için kasıyormuş gibi gözüküyordu ve oyun oynatmıyordu kuzenimden GT 710'u alınca hem FPS yükselip-sabitlendi hem de oyun akıcılaşmaya başladı. İşte bu yüzden çıkartmak istemiyorum GT 710'u.

Demek ki Vega 8'in sürücüsünü kuramadın veya farklı bir sorun var. GT 710'dan az performans veriyorsa bir sorun vardır. Ben Vega 8 ile RDR2 oynadım. 60 Hz ile kasmasının ne ilgisi var? 75 Hz ile illa fark olur ama oyun oynamayacak durum olmaz.

Demek ki Vega 8'in sürücüsünü kuramadın veya farklı bir sorun var. GT 710'dan az performans veriyorsa bir sorun vardır. Ben Vega 8 ile RDR2 oynadım. 60 Hz ile kasmasının ne ilgisi var? 75 Hz ile illa fark olur ama oyun oynamayacak durum olmaz.

Hocam sürücüleri eksiksiz kurdum fakat Valorant'da sanki oyun kasıyormuş gibi geliyor ve FPS sürekli 40-130 arasında değişiyor. Mesela 1Sn'de 40'dan 90'a fırlıyor veya 130'dan 60'a düşüyor gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı