R3 3300X ve RTX 3060 sistem Warzone 2'de inanılmaz darboğaz yapıyor

SatoruGojo

Centipat
Makaleler
3
Daha fazla  
Ryzen 3 3300X + RTX3060 kullanıyorum ve ne yaparsam yapayım her zaman darboğaz yaşıyorum.
Sebebi açık işlemci yetmiyor ama şu an yeni işlemci alacak durumum şu an için hiç yok.
Alternatif bir çözüm var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 3 3300X + RTX3060 kullanıyorum ve ne yaparsam yapayım her zaman darboğaz yaşıyorum.
Sebebi açık işlemci yetmiyor ama şu an yeni işlemci alacak durumum şu an için hiç yok.
Alternatif bir çözüm var mı?
Ekran kartını performanstan kailte moduna ve güç tasarrufu moduna getirmeyi denermisiniz.

Nasıl yani? NVIDIA denetim masasından mı?
Evet belliki işlemciniz yetersiz ekran kartını biraz kısıtlayıp işlemciye overclock yapmanız gerekiyor overclock u sonuna kadar açın fakat ekran kartını tamamen kısmanıza gerek yok. Deneme yanılma yöntemi ile ilerleyin.

Evet belliki işlemciniz yetersiz ekran kartını biraz kısıtlayıp işlemciye overclock yapmanız gerekiyor overclock u sonuna kadar açın fakat ekran kartını tamamen kısmanıza gerek yok. Deneme yanılma yöntemi ile ilerleyin.
Oyunu seçip öyle ayarlasam? Yani NVIDIA Denetim masası üzerinden oyunu seçerek.

Oyunda FPS'i kısıtlamayı dene.
Yine aynı.

Oyunu seçip öyle ayarlasam? Yani NVIDIA Denetim masası üzerinden oyunu seçerek.

Yine aynı.
direkt olarak pc de kısıtlayın ayrıca Windows denetim masasinda işlemciyi maximum performans ayarlarına düzenleyin. Oyunu secip yaparsanız arka plan islemleri genelde sadece işlemciyi etkilediği için yine darboğaz olucaktır.

Geri
Yukarı