R34 vs Supra

R34 teknolojileri ile bir mühendislik harikası olsa da malzeme kalitesi anlamında içine bindiğiniz zaman bir Np300 Skystar 'dan farksızdır. Supra ise gerek mekanik gerekse iç trim kalitesi olarak çok çok daha yukarıdadır. Aslında Supra 'yı Supra yapan şey RB26 'ya göre çok daha dayanıklı olan 2JZ 'dir. Yine de iki aracın amacı tamamen farklı, GT-R tamamen pist odaklı bir araç iken Supra daha çok Gran Touring kafasına sahip. Gidip İstanbul Park 'a süre kasacaksam kesinlikle R34 derim, ancak Rolling yaparken uzun bir turbo lag sonrasında G kuvveti yemek için kesinlikle Supra.

Sizce bu iki efsaneden hangisi daha iyi? İki araçta insanların kalplerin de önemli bir yer tutuyordur eminim. Peki siz hangisini daha çok seviyorsunuz? Şu yüzden supra veya R34 diye nedeniyle cevabınızı verin. Ben R34 diyorum. Nedeni ise aslında pek emin değilim küçüklüğümden beri hayranım bu arabaya sesi görünüşü motoru vs. ve çoğu kişi (herkes değil) sırf supra akımından dolayı Supra'yı seçebilir genellikle bu tiplerin pek bir bilgisi olmadığı için direkt Instagram'dan görüp en iyi araba supra kafasına yatanlar var yanlış anlaşılmasın Supra'ya da ayrı bayılırım ve herkes yukarıda anlattığım tiplerden değil. Sadece böyle bir kesim var onu belirtmek istedim.(R34 gtt değil GTR)

Supramın 2 minik turbosunu çıkarıp bir boğaboğan dediğimiz büyüklerden Turbo takarsan motor beygiri 2'ye katlanır o yüzden supra pek bilgili değilim ama araç yazılımları da performans arttırıyor.
İki araba da balon ve o kadar iyi değiller.

Balon? 98'lerin en iyi arabası.

Supramın 2 minik turbosunu çıkarıp bir boğaboğan dediğimiz büyüklerden Turbo takarsan motor beygiri 2'ye katlanır o yüzden supra pek bilgili değilim ama araç yazılımları da performans arttırıyor.

Bir aracın düz yolda hızlı gitmesi o aracı iyi yapmaz. Bunun virajı da var.

Abi supra neden bu kadar büyütülüyor anlamıyorum araç çok ağır ve stok 281HP tamam 1600HP oluyor da o paraya daha keyifli arabalar alınır ben R34 derim R35'lere de bayılıyorum.

R35'ler ağır abidir onlarla hızlanmayacaksın, 50-60'larda gez :D

Son düzenleyen: Moderatör:

Kahkaha attım 98'lerin en iyi arabası kısmına.

Mühendisliği açısından Supra. Keza güç bakımından da olsa supra.
R34'ün mühendisliği zamanının ötesindedir.
Buna rağmen Supra'nın mühendisliği nasıl oluyor da R34'den iyi oluyor?
Instagram'da gördüğünüz "stutu" yapan videolardan "zuuupprraaağğğğ"cı olan (çocuk) tayfa yine doluşmuş. Komiksiniz.

Geri
Yukarı