R5 1400 ve GT 1030 sistemde görüntü gelmiyor

goktug.59

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Tekirdağ
RAM
8 GB
Ekran kartı
GT 1030
Anakart
A320M-K
İşlemci
Ryzen 5 1400
Merhaba, bilgisayar durup dururken böyle oldu. Çalışıyordu. Sabah kalktım açayım dedim. Fanlar dönüyor görüntü yok. Ara sıra böyle oluyordu temizlik sonrası falan ama şimdi komple gitti. Aklınıza gelebilecek her şeyi denedim olmadı. Anakart veya işlemciden şüpheleniyorum. Bilgisayara tekme atınca komple kilitliyordu kendini veya görüntü gidiyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, bilgisayar durup dururken böyle oldu. Çalışıyordu. Sabah kalktım açayım dedim. Fanlar dönüyor görüntü yok. Ara sıra böyle oluyordu temizlik sonrası falan ama şimdi komple gitti. Aklınıza gelebilecek her şeyi denedim olmadı. Anakart veya işlemciden şüpheleniyorum. Bilgisayara tekme atınca komple kilitliyordu kendini veya görüntü gidiyordu.

Hocam kasaya tekme atmanızdaki sebep nedir?😅 hani hıncınızı çıkaracağınız daha ucuz eşyalar illaki vardır.

Bilgisayara neden tekme atıyorsunuz?
Kasayı açın RAM'leri, ekran kartını, kabloları sök-tak yapın.
Normalde de vardı ayağım çarpıyordu sistem gidiyordu komple kilitleniyordu. Uzay montaj yapınca açılıyordu normalde şimdi o da işlemiyor. Bilgisayara sinirden vurmadım hiç. Ufak bi çarpmayla gidiyordu.

Normalde de vardı ayağım çarpıyordu sistem gidiyordu komple kilitleniyordu. Uzay montaj yapınca açılıyordu normalde şimdi o da işlemiyor.
Hocam bios sıfırlama yaptınız mı?

Hocam kısa devre vesaire yaptıran bşr parça olabilir mi? Anakarta ekran kartına temas eden yabancı madde var mı? Ayrıca anakartın pci e slotu temiz mi?

Hocam kısa devre vesaire yaptıran bşr parça olabilir mi? Anakarta ekran kartına temas eden yabancı madde var mı? Ayrıca anakartın pci e slotu temiz mi?
Şimdi detaylı incelemeye alıyorum hocam sistemi. Ya anakartta sorun var ya işlemcide. Mesela bilgisayarı söküp komple temizlediğimde aynı sorun oluyordu pili çıkarıp 1 saat bekleyince çözülüyordu. Sonra daha da büyüdü uzay montaj yapınca açılıyordu. Şimdi hiç açılmıyor.

Şimdi detaylı incelemeye alıyorum hocam sistemi. Ya anakartta sorun var ya işlemcide. Mesela bilgisayarı söküp komple temizlediğimde aynı sorun oluyordu pili çıkarıp 1 saat bekleyince çözülüyordu. Sonra daha da büyüdü uzay montaj yapınca açılıyordu. Şimdi hiç açılmıyor.
Bir deneyin bakalım ne olacak.

Geri
Yukarı