R5 1400 ve GT 1030 sistemde görüntü gelmiyor

goktug.59

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Meslek
Metal İşleri - Kaynakçılık
RAM
8 GB
Ekran kartı
GT 1030
Anakart
A320M-K
İşlemci
Ryzen 5 1400
Merhaba, bilgisayar durup dururken böyle oldu. Çalışıyordu. Sabah kalktım açayım dedim. Fanlar dönüyor görüntü yok. Ara sıra böyle oluyordu temizlik sonrası falan ama şimdi komple gitti. Aklınıza gelebilecek her şeyi denedim olmadı. Anakart veya işlemciden şüpheleniyorum. Bilgisayara tekme atınca komple kilitliyordu kendini veya görüntü gidiyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir şey görünmüyor hocam. Ayrıca başka bir monitörde, TV de denedim aynı.
Hocam böyle bir sprey alabilirseniz genel bşr temizlik yapabilirsiniz. Çalışmayan anakartlarda işe yarayabiliyor.

Bunu bulunduğunuz bölgedeki cep telefonu teknik parça toptancılarından temin edebilirsiniz.

Dosya Ekleri

• Falcon-530-600x593-2640888904.jpg
    Falcon-530-600x593-2640888904.jpg
    17,4 KB · Görüntüleme: 4
Hocam böyle bir sprey alabilirseniz genel bşr temizlik yapabilirsiniz. Çalışmayan anakartlarda işe yarayabiliyor.

Bunu bulunduğunuz bölgedeki cep telefonu teknik parça toptancılarından temin edebilirsiniz.
Hiç uğraşamayacağım hocam. Teşekkürler yine de.

Hocam hiç bilmiyorum. Ama 200₺ civarımda olabilir.
Ne yaptım ne ettim açtım bilgisayarı. Ama arıza nerede hala çözebilmiş değilim. Ya anakartın bir yerinde çatlak var ya da işlemci soketinde bir sorun var. Benimle aynı sorunu yaşayan arkadaşlar sistemi komple parçalara ayırsın her şeyine kadar söksün pili çıkarıp 1 gün beklesin. Ondan sonra her şeyi yerine güzelce takıp bilgisayarı açma tuşuna basılı tutarak PSU'nun şalterini açsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı