R5 1400 ve GTX 1060 sistemde FPS düşmesi

deniz bayraktar

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar öncelikle sizlere sahip olduğum PC'de yaşadığım bir teknik sorundan bahsedeceğim en ufak fikri olan dahi cevap yazarsa sevinirim çünkü bu durum sinirlerimi bozuyor. Öncelikle sistemimden bahsedeyim.

Ekran kartı: ASUS Dual 1060 6 GB.
İşlemci: Ryzen 5 1400 3, 8 GHz'de çalışıyor.
RAM: G.Skill Ripjaws 8 GB 2400 MHz.
Anakart: ASUS Prime B350-PLUS.
HDD: WD 7200 RPM 1 TB.
PSU: Xigmatek X-Calibre 600W.

Oyunlar üzerinde gidelim oyunların ayarları en fazla orta oluyor.
Squad: Adlı oyunda 60 50 FPS civarında seyrederken anlık olarak oyun takılıyor.
BF1: 60 50 FPS civarı yine durum aynı şekilde birden takılma oluyor.
LoL: 220 FPS alırken önceden artık savaşlar esnasında 60 altına düştüğünü görüyorum.
Valorant: 120 FPS üstünü görmekte sıkıntı yaşıyorum ki çoğu zaman 120 dahi yaklaşamıyorum 70 80 alıyorum.
CS:GO: aynı Valorant'ta olduğu gibi oluyor.
Star Wars Battlefront 2: Oyun başladığı anda oyun donuyor sürekli tek bir kere donup kalmıyor donuyor devam ediyor donuyor. Böyle 3-5 dk geçiyor bu sorun özellikle bu oyunda olmakla birlikte ilk 2 oyunda da olan bir durum bu ama bu oyunda daha uzun sürüyor.

Win 10 Home deneme sürümünü kullanıyorum sistemimde SSD olmadığı için açılma süresi uzun sürüyor.
Fakat açıldıktan sonra başlangıç ekranımda gereksiz şeyler olmamasına rağmen bir süre kendine gelmesini beklemem gerekiyor.

Sistemde bir uyumsuzluk mu var ya da eksiklikleri tam olarak neler onların neler olduğuna dair fikriniz varsa cevap vermenizi isterim. Şimdiden hepinize teşekkür ederim.

Geri
Yukarı