R5 1500X RTX 2060 GTA V FPS Sorunu

murat__t

Hectopat
Daha fazla  
Herkese iyi akşamlar. GTA5' de fps düşüşleri yaşıyorum bazen 38'e kadar düşüyor. Sorunun nedenini bulamadım. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

AMD Ryzen 5 1500X Soket AM4 3.5GHz İşlemci
ASUS Geforce ROG STRIX RTX 2060 Ekran Kartı
ASUS PRIME B350M-A Anakart
CORSAIR 16GB (2x8GB) VENGEANCE LED Kırmızı DDR4 3200 MHz CL16 Dual Kit RAM
THERMALTAKE VERSA N21 80PLUS 600W Kasa

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci darboğazı yaşıyorsun buna bağlı olarak ekran kartı kullanımı ve fps düşüyor. İşlemcinin tekli çekirdek performansı düşük olduğundan kaynaklanıyor bu diğer oyunlardada çok oluyor mu?

Bu sorun işlemci ve ekran kartının darboğazıyla alakalı gibi durmuyor çünkü ne ekran kartı kullanımı ne de işlemci kullanımı yüksek sanki başka bir sorun var gibi. Başka oyunlarda denediniz mi?

Bu sorun işlemci ve ekran kartının darboğazıyla alakalı gibi durmuyor çünkü ne ekran kartı kullanımı ne de işlemci kullanımı yüksek sanki başka bir sorun var gibi. Başka oyunlarda denediniz mi?
Evet denedim. Battlefield 1 ultra ayarlarda 75 sabit. Shadow Of The Tomb Raider ultra ayarlarda 70-120 arası. Forza Horizon 4 ultra ayarlarda 80-95 arası. Destiny 2 ultra ayarlarda 75 sabit.
İşlemci darboğazı yaşıyorsun buna bağlı olarak ekran kartı kullanımı ve fps düşüyor. İşlemcinin tekli çekirdek performansı düşük olduğundan kaynaklanıyor bu diğer oyunlardada çok oluyor mu?
Diğer oyunlarda çok yaşamıyorum böyle sorunlar. Ama anlık FPS dropları oluyor.

Herkese iyi akşamlar. GTA5' de fps düşüşleri yaşıyorum bazen 38'e kadar düşüyor. Sorunun nedenini bulamadım. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

AMD Ryzen 5 1500X Soket AM4 3.5GHz İşlemci
ASUS Geforce ROG STRIX RTX 2060 Ekran Kartı
ASUS PRIME B350M-A Anakart
CORSAIR 16GB (2x8GB) VENGEANCE LED Kırmızı DDR4 3200 MHz CL16 Dual Kit RAM
THERMALTAKE VERSA N21 80PLUS 600W Kasa
Soft shadow bir miktar düşürünüz. Advanced graphics icindeki ayarlari off yapınız. Vsync isterseniz bir kapalı bir açık deneyin. Önerebilecegim benim bu kadar. :)

Arkadaşlar yorumunuz ve yardımlarınız için hepinize çok teşekkür ederim. Ama sanırım dediğiniz gibi darboğaz söz konusu.

Bottleneck Calculator - PC Builds

378522

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı