R5 1500X sistem kendini resetliyor

knave01

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Cuma günü başladı bu sıkıntı Battlefield 1 oynarken PC birden kendini resetledi ilk başta fazla aldırış etmedim fakat bu sürekli tekrarlanmaya başladı Battlefield'a giriyorum bazen 5 bazen 15 dakika sonra PC kendini resetliyor. Başka oyunlarda şu anlık böyle bir durum yok sıcaklık değerleride normal yardımcı olabilir misiniz? Acaba sıkıntı PSU da mı? Eğer öyleyse oyuna girdiğim gibi resetlemesi gerekmez mi? Sorun PSU da ise bunu gözle görebilir miyim?

• Ryzen 5 1500X.
  • GeForce GTX 1050 Ti.
  • 16 GB 3200MHz.
  • ASUS Prime B350-Plus
  • 500 GB M.2 SSD.

Hocam normal kullanımda olmayıp sadece yük altındayken oluyorsa yüksek ihtimal PSU kaynaklı bir sorundur.

Hocam normal kullanımda olmayıp sadece yük altındayken oluyorsa yüksek ihtimal PSU kaynaklı bir sorundur.

Hocam peki sadece neden Battlefield da oluyor Rust yük bindirmiyor mu PSU'ya? Rust'tayken saatlerce oynayabiliyorum rahatça. Battlefield'a kimi zaman girdiğim gibi resetliyor kimi zaman 10 dk sonra.

Hocam peki sadece neden Battlefield da oluyor Rust yük bindirmiyor mu PSU'ya? Rust'tayken saatlerce oynayabiliyorum rahatça. Battlefield'a kimi zaman girdiğim gibi resetliyor kimi zaman 10 dk sonra.
Hocam sadece bf1 de oluyorsa CPU kaynaklı sıkıntı olabilir. Bf1 CPU yu kelimenin tam anlamıyla sömürüyor muhtemelen fazla ısınmadan dolayı kendini resetliyor. Oyun içi değerlerinize bakın pc kendini resetlemeden önceki işlemci kullanım değeri ve sıcaklığını kontrol edin. Eğer yüksek ısıda ve yüksek kullanımda resetlerse yetersiz soğutma vardır.

Geri
Yukarı