R5 1600 6500 XT sistem oyunlarda çöküyor

SniperMonke

Centipat
Daha fazla  
Merhaba konuyu açmadan önce foruma bayağı baktım ama tam olarak bir çözüm bulamadım. Bilgisayarım normalde gayet stabil çalışıyor lakin BF5, Apex tarzı ağır oyunlar girince bilgisayar bir anda donuyor ve görüntü gidiyor. Aç kapa yapmadan düzelmiyor normalde çok takmazdım ama sürekli BF 5 oynuyorum ve bu çökmeler artmaya başladı, arka planda fazla uygulama tutmuyorum sadece Opera GX açık kalıyor. Ekran gittiğinde galiba GPU'dan kırmızı ışık geliyor tam emin değilim.
Sistem:
XFX QICK 210 Radeon RX 6500XT.
AMD 5 1600 (af değil)
2x8 GB 3600 MHz RAM.
Corsair 650W PSU.
Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Merhaba konuyu açmadan önce foruma bayağı baktım ama tam olarak bir çözüm bulamadım. Bilgisayarım normalde gayet stabil çalışıyor lakin BF5, Apex tarzı ağır oyunlar girince bilgisayar bir anda donuyor ve görüntü gidiyor. Aç kapa yapmadan düzelmiyor normalde çok takmazdım ama sürekli BF 5 oynuyorum ve bu çökmeler artmaya başladı, arka planda fazla uygulama tutmuyorum sadece Opera GX açık kalıyor. Ekran gittiğinde galiba GPU'dan kırmızı ışık geliyor tam emin değilim.
Sistem:
XFX QICK 210 Radeon RX 6500XT.
AMD 5 1600 (af değil)
2x8 GB 3600 MHz RAM.
Corsair 650W PSU.
Okuduğunuz için teşekkür ederim.
son driver güncellemesini yaptınız mı? 23.2.1'i kullanıyorsanız sebebi bu büyük ihtimalle. Sistemlere mavi ekran verdirebiliyor bu yeni sürüm driver.

Sistemde yakın zamanda montaj yaptınız mı?
Her oyunda mı oluyor?

Kasayı açmadım yakın zamanda diye hatırlıyorum en son ekran kartını taktım oda 3 ayı var en az
Her oyunda olmuyor Valorant gibi oyunları problemsiz açıyor.

Son driver güncellemesini yaptınız mı? 23.2.1'i kullanıyorsanız sebebi bu büyük ihtimalle. Sistemlere mavi ekran verdirebiliyor bu yeni sürüm driver.

22.11.2'ye güncelledim daha yeni.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı