R5 1600 AF B450 S2H OC nasıl yapılır?

Eternal FİRE

Hectopat
Daha fazla  
Otomatik olarak OC yapabileceğim bir seçenek var mı? Voltajını falan kendim ayarlamak istemiyorum. 55 derecede çalışıyor.(24 derece oda)

Voltaj ile oynamadan OC yapmak pek iyi değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Genel olarak BIOS'a girdiğinde F7 ile Advanced Mode'a girdiğinde M.I.T bölümünden yaparsın OC'yi.

Voltaj ile oynamadan OC yapmak pek iyi değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Genel olarak BIOS'a girdiğinde F7 ile Advanced Mode'a girdiğinde M.I.T bölümünden yaparsın OC'yi.
Hocam yani bir şeye bassam ve hem kendi Oc yapsa hem de voltajını kendisi ayarlasa.Öyle bir ayar olmuyor mu?

Hocam yani bir şeye bassam ve hem kendi OC yapsa hem de voltajını kendisi ayarlasa. Öyle bir ayar olmuyor mu?

O ASUS'ta var, Gigabyte ve MSI'da yok diye biliyorum.

Bu arada soğutucu, kasa, PSU nedir?

H

Tamam PSU fena değil, anakart kaldırır, kasa mieh, o soğutucu ile OC'yi pek önermem ama madem serin diyorsun; denenebilir.

3.8GHz 1.25v dene bakalım ilk etapta.

Hocam sağ olun ama CPU ekranına girdim CPU stock 0.8 GHz yazıyordu. Değiştirmeye falan çalıştım ama daha da beter oldu bende vazgectim. Anakartı ucuz alınca böyle oluyor demek ki. Ama AMD software da 3.2 gösteriyor boşta. Normalde sorun yok 5 FPS icin anakartın ayarlarıyla oynamamaya karar verdim.😀

Yeni konular

Geri
Yukarı