R5 1600 AF Battlefield 5 %100 CPU kullanımı

Taross

Hectopat
İnternette araştırdım, çok fazla yaşayan olmuş bu durumu. Nasıl çözebilirim? Kaynak aradım, genelde İngilizce o yuzden çözemedim.
  • Ryzen 5 1600 AF
  • GTX 1660 Super
  • 8 GB RAM
Oyun hard diskte.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternette araştırdım, çok fazla yaşayan olmuş bu durumu. Nasıl çözebilirim? Kaynak aradım, genelde İngilizce o yuzden çözemedim.
  • Ryzen 5 1600 AF
  • GTX 1660 Super
  • 8 GB RAM
Oyun hard diskte.

RAM yetersiz, islemci kullanımı normal yük altında 3450MHz'de calısıyor diye biliyorum eskiden R5 1600AF kullanıyordum bende, tavsiyem biraz O.C yapıp 3.8 civarına cekin performansa etkisi olur. Ben I7 10700F ıslemciyle oynuyorum islemci kullanımı 50-60 civarında sürekli ki cok yogun sahnelerde 65-70'i gördüm oyun islemciyi sömürüyor.

Arkadaşlar birde sıcaklık 85 olduğu oluyor oyunda İstanbul'da yaşıyorum hava sıcakken oluyor normal mi ? Bu etki eder mi?

45-50 civarı boşta.

RAM'leri çift kanal 16G yapmaya çalışın, zaten 1660S ile stok halde hafif darboğaz durumu yapma durumu var o işlemcinin, anakartınız da müsaade ediyorsa ek olarak hafif bir OC da deneyebilirsiniz. Ayrıca bunları her ne kadar uygulasanız bile 64 kişilik dar alan operasyonları ve özellikle Metro haritasında %90-100 civarı bir kullanım yine görürsünüz, BF5'in bazı modları işlemciye abartılı ve gereğinden fazla yükleniyor maalesef.

Geri
Yukarı