R5 3500 Battlefield 5 %100 CPU kullanımı

ShadowPat

Hectopat
Normal mi anormal mi bilmiyorum ama işlemcim 4100 MHz'de çalışıyor oyunda fakat işlemci kullanımı en az %80, ortalama %92 civarı geziyor.

GTX 970'im var, yer yer darboğaz oldugu bile oldu. Çok olmasa da yer yer GPU %93, CPU %100 gibi değerler görüyorum. Sıcaklıklar 80 85 derece arası.

Stok soğutucu kullanıyorum. Termal macundan olabilir mi bilmiyorum. Sistem 2 aylık. 1080P'de multiplayer oynuyorum.

Normal mi anormal mi bilmiyorum ama işlemcim 4100 MHz'de çalışıyor oyunda fakat işlemci kullanımı en az %80, ortalama %92 civarı geziyor.

GTX 970'im var, yer yer darboğaz oldugu bile oldu. Çok olmasa da yer yer GPU %93, CPU %100 gibi değerler görüyorum. Sıcaklıklar 80 85 derece arası.

Stok soğutucu kullanıyorum. Termal macundan olabilir mi bilmiyorum. Sistem 2 aylık. 1080P'de multiplayer oynuyorum.
10400 ile bende o civarlarda alıyorum. Normal olduğunu düşünüyorum. Oyun işlemciye yükleniyor.

Oyunun operasyon modunda sağlam 8C/16T işlemcilerde bile %60-70'lere kadar ciddi bir CPU kullanımı söz konusu olabiliyor. Açıkçası anormal bir durum göremedim, aldığınız performanstan memnunsanız sorun yok.

%30? 🙂

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu oyun operasyon modunda çoğu işlemciyi ağlatır, 9900K'da bile %70-80'leri görmüş.

Son düzenleme:
2K'da olmasına rağmen :)
Tabii ekran kartı da neredeyse RTX 2080 seviyesinde ama yine de 1440p'de ciddi bir kullanım söz konusu. Açıkçası normal conquest veya team deathmatch'lerde bu kadar anormal bir kullanım yok, asıl üzen kısım Underground haritası ve operasyon modları, oynayanlar daha iyi bilir 🙂

Son düzenleme:
%30? 🙂

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu oyun operasyon modunda çoğu işlemciyi ağlatır, 9900K'da bile %70-80'leri görmüş.
evet %30 %40 arası çok nadir %50

Geri
Yukarı