R5 1600 AF sistem toplama

Hayır yok. Ekran kartı konusunda sisteminizden güzel bir performans bekliyorsanız bu bütçede ikinci ele yönelmeniz doğru olacaktır.

@EREN SATAR komik olan nedir? 😀 donanımdan anlamamanız mı?

Burada donanımdan anlamayan tek kişi var o da sizsiniz.
Üstte anakart için o.c desteği olmadığını belirtip S2H'dan daha kötü bir model MSI B450 öneriyorsun ve sonra gayet iyi diyorsun yanlış bilgilendirmeden raporladım.
Aşırı detaylara girdiğimde kafam karışıyor ondan çözemiyorum herhangi bir uyumsuzluk yok değil mi uyumludur sadece anakart değiştirsem 😅

Hayır anakartı değiştirmeyin B450 S2H daha iyi bir model.

Üstte anakart için o.c desteği olmadığını belirtip S2H'dan daha kötü bir model MSI B450 öneriyorsun ve sonra gayet iyi diyorsun yanlış bilgilendirmeden raporladım.

Şimdi
R5 1600Af
Gigabyte b450m s2h
Corsair 2x8gb 3200mhz
650w psu
240gb Ssd
Peki sence ekran kartı olarak ne almalıyım
Sıfır Sapphire Rx560
İkinci el Rx570 veya Gtx970 mi
Bütçe 3000tl ekran kartı için
Darboğaz yaparmı ?

Şimdi.
R5 1600 AF.
Gigabyte B450M S2H.
Corsair 2x8GB 3200MHz.
650W PSU.
240GB SSD.
Peki sence ekran kartı olarak ne almalıyım.
Sıfır Sapphire RX560.
İkinci el RX570 veya GTX970 mi?
Bütçe 3000TL ekran kartı için.
Darboğaz yapar mı?

Tamamdır gayet güzel.
Sıfır RX 560 şu an 2450 TL.
2.ele bakarsan GTX 1060 veya RX 570/ GTX 970 gibi kartlar bulursun darboğaz yapmaz burası sana kalmış sıfır takıntın yoksa 2.el daha güçlü bir kart alabilirsin. Ayrıca ne tarz oyunlar oynayacaksın?

Şimdi.
R5 1600 AF.
Gigabyte B450M S2H.
Corsair 2x8GB 3200MHz.
650W PSU.
240GB SSD.
Peki sence ekran kartı olarak ne almalıyım.
Sıfır Sapphire RX560.
İkinci el RX570 veya GTX970 mi?
Bütçe 3000TL ekran kartı için.
Darboğaz yapar mı?

Hocam o işlemci ile RTX 2060'a kadar yolun var darboğaz olmaz.

Tamamdır gayet güzel.
Sıfır RX 560 şu an 2450 TL.
2.ele bakarsan GTX 1060 veya RX 570/ GTX 970 gibi kartlar bulursun darboğaz yapmaz burası sana kalmış sıfır takıntın yoksa 2.el daha güçlü bir kart alabilirsin. Ayrıca ne tarz oyunlar oynayacaksın?
Valorant , Csgo , Pubg genel olarak fps oyunları belki Ets2 bu tür
Sıfır takıntım yok fakat ailem sıfır almamı istiyor
Valorant , Csgo , Pubg genel olarak fps oyunları belki Ets2 bu tür
Sıfır takıntım yok fakat ailem sıfır almamı istiyor
Şöyle bi Gtx970 var ama emin de değilim

Son düzenleme:
Anakartınızı giriş seviye alacaksanız MSI veya ASUS'a yönelmenizi tavsiye ederim çünkü listedeki S2H modeli ile işlemcinize overclock yapamayacaksınız ve R5 1600 AF'nin overclock potansiyeli çok yüksek. Ayrıca o ekran kartına o fiyatı vermeyin bence ikinci elden GTX 970 veya GTX 1060 3GB daha uygun fiyata alabilirsiniz ve bu ekran kartlarının performansı da yaklaşık olarak RX 560'ın iki katı.

Burada ki yapamayacaksınız kelimemi yapılamaz olarak algılayan moderatör arkadaş yanlış bilgi olarak etiketlemiş. Cezam şimdi bitti ve detaylı açıklıyorum, S2H modelini ve overclock kelimesini hem Google'da hem de YouTube'da araştırın overclock yapmak isteyen kullanıcıların bu anakartı seçtikleri için ne kadar pişman olduğunu göreceksiniz. Çünkü hiçbir parametreyi rakibi olan anakartlar gibi detaylı ayarlayamıyor ve sisteminizde overclock sonrası çökmeler yaşıyorsunuz. Ben şu anda MSI B450M Pro VDH Plus anakart kullanıyorum ve sistemimde işlemcim (Ryzen 5 1600 AF) 4.0 GHz hızında çalışıyor aslında 4.1 GHz dede kullanabiliyorum lakin voltajı bir tık daha yükseltmem gerektiğinden (ısı artıyor) 4.0 da bıraktım siz B450M S2H modeli ile çok büyük bir ihtimalle bırak 4.0 4.1'i 3.9'u bile göremeyeceksiniz. Ayrıca @EREN SATAR isimli arkadaş size 2448 TL bütçede RX 560 önermiş bir arkadaş ben konunuza ikinci elde çok daha güçlü bir kart bulabileceğinizi belirtmeseydim çok büyük bir ihtimalle bu durumdan haberiniz olmayacaktı. Karar sizin kime inanacağınızı basit bir Googlelama ile anlayabilirsiniz.

Çarpıtmak konusunda üzerine yok bence kendi cahilliğini kendine saklamalısın.

Geri
Yukarı