R5 1600 AF Vsoc sıcaklıkları nasıl olmalı?

Hocam siz denerken bende deneyeyim dedim 1.40v için 4.0GHz verdim reset attı, hocam sizin base voltajı kaç hatırlamıyorum 1.40-45'den sonrası riskli ama uzun vadede yani 10 yıl kullanacaksan 1 yıl, 6 ay artık ömründen ne kadar düşer bilemiyorum.

@berat3636

Hala sorun göremedim, sıcaklıklar normal görünüyor.

@berat3636

Anakart sıcaklığı kaça kadar normal?
Hocam siz denerken bende deneyeyim dedim 1.40v için 4.0GHz verdim reset attı, hocam sizin base voltajı kaç hatırlamıyorum 1.40-45'den sonrası riskli ama uzun vadede yani 10 yıl kullanacaksan 1 yıl, 6 ay artık ömründen ne kadar düşer bilemiyorum.

Nasıl yani? Ben voltajı 0.0204v arttırdım ve testte görülen Max voltaj 1.125v. Ben 0.0204vdan 0.0300v a çıkarsam yine bir sorun olmaz mı?

@berat3636

Hocam bana da yardım eder misiniz? Konu açmak istemiyorum bende anakart hata ışıklarında dram ışığı yanıyor voltaj versem düzelir mi?

Nasıl yani? Ben voltajı 0.0204v arttırdım ve testte görülen Max voltaj 1.125v. Ben 0.0204VDAN 0.0300v a çıkarsam yine bir sorun olmaz mı?

Hayır hocam olmaz işlemci için önerilen üst sınır 1.40-45 aralığıdır yanlışım varsa düzeltir misiniz hocam. @Sir Benjamin

Son düzenleme:
Hocam bana da yardım eder misiniz? Konu açmak istemiyorum bende anakart hata ışıklarında dram ışığı yanıyor voltaj versem düzelir mi?

RAM'ler kit mi? OC falan yaptın mı? Teknik desteğe konu açsan çok daha faydalı olur.

Hayır hocam olmaz işlemci için önerilen üst sınır 1.40-45 aralığıdır yanlışım varsa düzeltir misiniz hocam. @TLP

1.5v, ama 1.4'ün üstüne çıkmayı tavsiye etmem.

80-85 diyebilirim, hem MOSFET hem de chipset için.

İşlemciniz nedir de 180W çekiyor hocam meraktan soruyorum.

Hocam 1600 af çöp silikon ve B450M S2H kullanıyordum bu olaydan sonra anakart değiştirdim şimdi 120W üstüne çıkmıyor.
Acı acı yanık kokusu geliyor normal mi? :D

Hocam ben şimdi C23 testine koydum 80 derece üstüne çıkmıyor ama cehennem sıcağını ufuklarda görüyor(!)

Yeni konular

Geri
Yukarı