R5 1600 AF yükte 88 derece normal mi?

passat

Kilopat
Makaleler
8
Ryzen 5 1600 AF işlemcimi stok soğutucusuyla kullanıyorum. 15 dakikalık Prime95 testinde maksimum 88 derece gördü bu değer normal mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de aynı işlemciyi kullanıyorum ve Prime95 testi yapmadım ama yapınca yazacağım.

Kasanız nedir? Hava almayan bir kasaysa; yan kapağını veyahut ön panelde olan kapağı çıkartıp deneyiniz.

Kasam eski, sadece (1 tane) egzoz fan var bir de yan kapaklarda delikler var. Sanırım ısınmanın sebebi kasa :D

Hocam işlemcinin aynısına bizzat sahibim sağ altta işlemci bazlı uygulamalar 13 tane çalışıyor hepsi çalışırken boşta masaüstündeyim 49-52 arası o uygulamaları kapattıgımda 43'e kadar düşüyor.
Aida'ta ile test falan yaptığımda benim de 85'e çıkıyor soğutucu değiştireceğim odamdan ve odam içerisindeki eşyalardan kasanın bulunduğu yerden dolayı mecbur soğutucu alacağım boş bir oda düşünün buz gibidir ancak o odanın içerisinde ne kadar bez tarzı eşya olursa o kadar sıcak oluyor bizzat test ettim ve PC sıcaklığında da çok fazla etki ediyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı