Çözüldü R5 1600 RX 580 Sistem Oyunlarda Düşük GPU Kullanımı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ReinpaiN

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: R5 1600 3.80 oc
GPU: BeFast RX 580 2048sp 8GB
Ram: 16 GB 3000 mhz
Motherboard: B450M PRO
PSU: 700 +80 Bronze
SSD: 500 GB M.2 SSD
HDD: 500 GB HDD
Meslek
Öğrenci
Evet başlıkta gördüğünüz gibi, RX 580 ekran kartım da FPS düşmesi yiyorum, Core clock 300 MHz de takılıydı, AMD software ayarlarındanmin olarak 1289 MHz'e çektim, fakat yine tam gücüyle çalışmıyor, 2 haftalık deneyimim boyunca bazen çalıştı (fanlar hızlı bir şekilde çalıştı ve yüksek FPS aldım) bazen de çalışmadı. Sorunu nasıl çözebilirim, regeditden vs. mi ayarlamam gerekiyor? Cevabınızı bekliyorum.

Sistem:
CPU: R5 1600 3.80 OC (SMT açık, ve stock soğutuculu)
GPU: Befast RX 580 2048sp 8 GB.
RAM: 16 GB 3000 MHz ( G.Skill'di sanırım)
Motherboard: B450M Pro.
PSU: 700 +80 Bronze.
SSD: 500 GB M.2 SSD.
HDD: 500 GB HDD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bir Maks. bir de Min. frekans olduğundan demiştim. Onun dışında GPU markasıyla ilgili de olabilir, müşteri hizmetleriyle konuşmayı deneyebilirsiniz.
O ayar şuan bende bu şekil.
Screenshot_1.png

Arkadaşlar sorunu çözdüm. Kare içine alıp çizgiyle birleştirdiğim yerleri orantılı bir şekil de yükseltin. VRAM: 1750mhz ye 1050mV gibi, CoreClock: 1270mhz ye 1050mV gibi (Sizin ekran kartınıza göre değişir). Min Akustik Sınırı en düşüğe çekin. Güç Limitini tamamı ile arttırın. %50 benim için iyi, sizde deneyin fazla ısınırla falan kademe kademe düşürürsünüz.
Fan ayarına gelecek olursak, ben bu şekil de arttırdım, Sıcaklık yükseldikçe fan daha çok dönüyor ve daha güvenli oluyor. (Zaten 90 dereceye geldiğinde PC resetleniyor.)
Hepinize kolay gelsin, iyi oyunlar.

Adsız.png
Screenshot_63.png

Screenshot_1.png

Arkadaşlar sorunu çözdüm. Kare içine alıp çizgiyle birleştirdiğim yerleri orantılı bir şekil de yükseltin. VRAM: 1750mhz ye 1050mV gibi, CoreClock: 1270mhz ye 1050mV gibi (Sizin ekran kartınıza göre değişir). Min Akustik Sınırı en düşüğe çekin. Güç Limitini tamamı ile arttırın. %50 benim için iyi, sizde deneyin fazla ısınırla falan kademe kademe düşürürsünüz.
Fan ayarına gelecek olursak, ben bu şekil de arttırdım, Sıcaklık yükseldikçe fan daha çok dönüyor ve daha güvenli oluyor. (Zaten 90 dereceye geldiğinde PC resetleniyor.)

Adsız.png
Screenshot_63.png

Bu arada bahsetmemişim: Durum seçenekleri var, en sağdakl duruma tıkalyın ve "Min olarak ayarla" seçeneğine basın.
aynı sorun tam olarak bi arkadaşımdada var ve sistemi tümüyle birebir
ekran kartı hiçbir oyunu tınlamıyor ara sıra kafasına taktığı oyunlarda çalışıyor uçuyor ama gerek duymadığı oyunlarda fanlar hep kapalı konumda ortalama fpsi kendine kafi kılıyor çözemedik gitti

Şu ayarı yükseltmeyi dener misiniz? Bu arada oradaki sayılar rastgele ve benim kartım 6600, yani aynı sayıları denemeyin.

Eki Görüntüle 1649569
"Core clock 300 MHz de takılıydı, AMD software ayarlarındanmin olarak 1289 MHz'e çektim, fakat yine tam gücüyle çalışmıyor," yazdığımı gözden kaçırmışsınız sanırım.

"Core clock 300 MHz de takılıydı, AMD software ayarlarındanmin olarak 1289 MHz'e çektim, fakat yine tam gücüyle çalışmıyor," yazdığımı gözden kaçırmışsınız sanırım.
Bir Maks. bir de Min. frekans olduğundan demiştim. Onun dışında GPU markasıyla ilgili de olabilir, müşteri hizmetleriyle konuşmayı deneyebilirsiniz.

Screenshot_1.png

Adsız.png
Screenshot_63.png

Screenshot_1.png

Adsız.png
Screenshot_63.png

Bu arada bahsetmemişim: Durum seçenekleri var, en sağdakl duruma tıkalyın ve "Min olarak ayarla" seçeneğine basın.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı